Ağız kokusu nasıl giderilir

Ağız kokusu nasıl giderilir Sağlık

Sanıyorum hepimiz dönem dönem ağız kokusu şikayetinde bulunduk. Ancak zaman içerisinde kendiliğinden geçtiği içinde bunu kendimize dert etmiyoruz. Ancak işe şu yönden baktığınız da ağız kokusu sabah uyandığınız zamanki hariç bir hastalığın belirtisi olabilir. Ve bu da sizin dikkat etmemeniz durumunda bir süre sonra başınıza daha büyük sonuçlar açacaktır.

Ağız kokusu neden olur sorusunun yanıtını vermek için pek çok liste sıralanabilir ancak burada en önemli başlık ağız sağlığına dikkat etmemek ve diş çürükleri diyebiliriz. Özellikle ülkemiz insanın diş fırçalama konusunda oldukça zayıf eskiye göre bu durum biraz artmış olsa da yine de istenilen seviyede değil. Pek çoğumuz ya dişlerimizi hiç fırçalamıyor ya da düzenli fırçalamıyoruz ve sonuçta ağız kokusu meydana gelebiliyor.

Ağız kokusu nasıl giderilir derseniz bura da farklı bir durum kendisini gösterecektir. Çünkü kokunun kaynağının bilmek gerekiyor. yani çürük bir diş buna neden ise çekildiğinde koku kendiliğinden gidecektir. Ancak sorun sindirim ya da solunumla alakalıysa bu durumda izlenecek yol daha farklıdır.

Sık karşılaşılan durumlardan birisi de enfeksiyon durumudur. Vücutta enfeksiyonun var olması demek ağız kokusuna da davetiye çıkarmak demek olacaktır. Ya da kronik rahatsızlıkla ağız kokusu yapabilir. Mesela şeker hastası olan kişilerde asetona benzer bir ağız kokusu meydana gelebilir. Sebep ne olursa olsun mutlaka ağız kokusunun giderilmesi şarttır. Bunun içinde uygun yöntemlerin belirlenmesi gerekir.

Rate article
Add a comment