Amerikan Mutfak Dekorasyon Fikirleri

İlginç

Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri yazımızda sizleri bekliyor. Açık planlı salonları içinde barındıran mutfaklara Amerikan mutfak ismi veriliyor. Bunun en geçerli nedeni ise konseptin ilk kullanıldığı ülke Amerika olmasıdır. Günümüzde modern hayatın getirmiş olduğu alan tasarrufu ve yaşam alanlarını bizlere sunuyor.

Amerikan Mutfak Dekorasyon Fikirleri Önerilerimiz

Pratiklik gereksinimi modern hayatın büyük ihtiyaçlarından biri olması sebebiyle geleneksel mutfak tipleri çok kullanışlı gelmiyor. Bunun yanında dairelerinin genel anlamda küçülmesi. Salon ve mutfak dekorasyonlarını küçük alanlara sığdırmamız gerektiği Amerikan mutfak fikrinin tercih edilmesi için başka bir geçerli sebeptir

Amerikan mutfak modellerinin tercih edilmesindeki en büyük sebep, sıkış tıkış bir ortam oluşturmaktan kaçınılmak istenmesidir. Fonksiyonel ve şık bir mutfak için tasarlanmış olan bir Amerikan mutfak stilinin vazgeçilmez olmasıdır.

Geleneksel Amerikan Stili

İlk Amerikan mutfak tasarımları tamamen açık planlardan oluşmayan tasarımlardır. Bu tasarımlar arada bir kısım bölmenin ve açık duvarların olduğu mutfak tasarımlarıydı. Ayrıca bu tasarımlar etkileyici ve şık modellerden. Bu tasarımlarda arada bir duvar olması mutfağı tamamen bağımsız bir oda şekline getirirken salon ile arasında birleştirici geçiş açıklığı görünümü de katıyor.

İzole ve Açık Tasarımlar

Bir duvar yardımı ile olmasa da açık salon planından tamamıyla izole edilmiş. Ve de sınırları net bir şekilde belirlenmiş olan bu mutfak modeli taşıyıcı sütunların yaratmış olduğu boşluktan yararlanarak L biçimindeki tasarımıyla son derece ezber bozan bir görünüm ortaya koyuyor.

Görünmez Mutfak Tasarımı

Görünmez Amerikan mutfağı tasarımı, dağınıklığı ertelemek istediğiniz zaman kolay bir şekilde gözden kaybedebileceğiniz ve sadece siz istediğinizde görünen bir mutfak tasarımıdır. Özellikle de 1+1 ve stüdyo daireler için üretilmiş. Ve son yıllarda giderek yaygınlaşan görünmez mutfak tasarımları çağın ihtiyaçlarını karşılayan tasarımların başında geliyor.

Sürgülü olan kapısı ile kullanılmadığı zaman kapatılarak yok olabilen bir tasarım. Genel olarak odanın dar kenarlı olan duvarına yaslanıyor. Açık salonun oturma alanıyla arasındaki tek sınır kolay bir şekilde açılıp kapanan akordiyon bir kapıdan ibarettir.

Rate article
Add a comment