Araba Sürülmez Yollar

Araba Sürülmez Yollar Gezi

Geçmişten günümüze insanlık olarak ulaşım sağlamak için çeşitli yollar yaptık. Herkes genelde araba sürmek zevklidir der. Acaba bu yollarda araba sürmek sizin için zevkli olur mu? Kazaya davet çıkarabilecek bu yollar ölümcül sonuçlara da davetiye çıkarıyor. İşte araba sürülmez yollardan bazıları;

Gois Geçidi; Fransada bulunur. Fransanın Noirmoutier adasına gider. Yolun tehlikeli olmasının sebebi ise her gün en az 2 defa yükselen denizidir. Yani yolda arabanızla seyahat ederken aniden sular yükselerek yolu kapayabilir ve yolun ortasında kalabilirsiniz. Her sene bu yola özel koşu yapılmaktadır.

Luxor Al Hurghada Yolu, Mısır; Bu yolun tehlikeli olmasının nedeni diğerlerinden çok farklıdır. Bölgenin ıssız ve çöl ortamında olmasından ötürü geceleri Eşkıya veya Haydutlar gördükleri yerde, yakaladıkları insan ve araçları yağmalıyorlar. Bu sebepten ötürü yolda kalan araçlar geceleri dikkat çekmemek için araç ışıklarını söndürmektedir.

Skipper Kanyon Yolu – Yeni Zelanda; Güney batısında yer alan yol oldukça tehlikelidir. İklimi, sert ve uçurumlu virajlar olduğundan bu yolda araba sürmek isteyenler özel izin alması gerekmektedir. İzin alındığı takdirde sizin için karşıdan araç gelmemesi çok iyi olur çünkü yol dar ve tek şeritli bir yoldur.

Bayburt – Of Yolu, Türkiye; Dünyada bulunan en zorlu yollardan biri olarak kayıtlara geçmiştir. Dağ eteklerinde bulunan yollarda bariyer bulunmamaktadır. Dik ve virajlı bu yolda araç sürmek ciddi dikkat gerektirmektedir. Bu yolda bulunan çoğu şoför zorlanmaktadır.

Rate article
Add a comment