Arsa Almak İsteyenler İçin Öneriler

arsa almak isteyenler Faydalı

Koronavirüs etkisinde olduğumuz şu günlerde kalabalık olmayan, oksijeni bol olan sessiz sakin yerlerde bulunmak istiyoruz. Yazlığı bağı bahçesi olan kişiler keyfini sürmeye başladılar bile. Yazlığı olmayanlar ise yazlık arayışına girdiler. Fakat yazlık fiyatları oldukça yüksek seviyelerde. Yazlığa alternatif olarak bir arsa alıp üzerine prefabrik yerleştirerek şehirin kalabalığından daha uyguna kaçma fikride ortaya çıktı.

Son zamanlarda satılık arsa arayışları da yazlık arayışları gibi artış gösterdi. Peki arsa alırken neye dikkat etmeliyiz? Bu yazımızda sizlere arsa alım satımıyla ilgili değerli önerilerde bulunacağız.

Arsa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Arsa alırken mutlaka araştırmacı olmalısınız. Kendiniz de araştırmalı, tüm işi emlak danışmanına bırakmamalısınız. Emlak danışmanınızın bulduğu gayrimenkulleri iyice eksiksiz incelemelisiniz. “Ne de olsa 10 sene sonra her türlü değerlenir “ diye düşünerek hareket etmeyin. Yanlış bir seçim ile zarar bile edebilirsiniz.

  • Seçimlerinizi çok iyi yapmalısınız.
  • Alacağınız arsanın imar izni olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
  • Şehire uzak, yerleşim yerine uzak olan yerlerden arsa bakıyor iseniz fiyatına değip değmeyeceğine iyi karar vermelisiniz. Maalesef ki lokasyon olarak kötü, yerleşim yerlerine uzak olan arsaları çok pahalı fiyatlara satanlar çıkabiliyor. Böyle kötü niyetli satıcılara prim vermemelisiniz.
  • Emlak danışmanı seçimlerinizi mutlaka belgesi ve tecrübesi olan, kurumsal arsa ofislerinden yana yapmalısınız. Satıştan sonra da sizlere destek olabilecek, başarılı referansları mevcut kişiler ile çalışmanız daha iyi olacaktır.
Rate article
Add a comment