Bebeklerde İshal Nasıl Geçer?

Bebeklerde İshal Sağlık

Bebeklerde İshal Nasıl Geçer? Bebeğinizin ishal olduğunu düşünüyorsunuz peki. Hemen bu konuyu ele alalım. Her şeyden önce ishal olduğuna emin misiniz? Çünkü bildiğiniz gibi özellikle yeni doğan bebekler veya yaşamının ilk aylarında Özellikle de anne sütü ile beslenen bebeklerin Zaten kakası Su Gibi Olur.
Ama buna Ateş eşlik ediyorsa, Bir huzursuzluğu varsa, emmesin de yavaşlama varsa Ve Alışık olduğunuzdan çok daha fazla kusma söz konusuysa Hele ki ev içinde Kusma ve ishal hastalığı olan başka biri varsa Hızlıca doktorunuza başvurmalısınız.

İshal Nedenleri

Bu durumda neler oluyor onu bir mercek altına alalım. Çoğu zaman Ağız yoluyla bir mikrop alınır ve bu mikrop mideye gider midede bağışıklık sistemi buna bir yanıt verir yanıt nedir alır bir bahçe hortumunu suyu açar yıkamaya çalışır Ondan sonra alır süpürgeyi Süpürür Orayı temizlemeye çalışır Süpürme hadisesi ise kusmanın ta kendisidir.

O mikro birazcık aşağıya indiğinde yani bağırsakları indiğinde yine bağışıklık sistemi hortumu alıyor suyu açıyor oraları yıkıyor ve süpürgeyi alıp dışarıya atıyor bu kirli suları Buna ne diyoruz ishal diyoruz. Yani aslına bakarsanız ishal insan vücudunu koruyan insan vücudunun mikroptan arındırma ya çalışan ve binlerce yıldır insanoğlunu bu mikropları vücudundan yok eden cevaptır.

Dolayısıyla ishal Aslına bakarsanız Bir taraftan çok iyi bir yanıttır. İşte bu nedenledir ki biz çocuk doktorları ishalı durdurmaya çalışmayız. Işte ben Muz vereyim lapa yapayım vs. yapacağınız tek şey o kakanın çıkan görüntüsünü değiştirmek olucaktır.

Aslına bakarsanız hastalığının iyileşmesi üzerine çok da bir etkiniz olmuyor. Bu tür durumlarda bırakın Insan vücudu yapmak istediğini yapsın ne göreceksiniz ki birkaç gün içerisinde çocuğunuz toparlanacaktır.

Yeni Doğan Bebeklerde İshal

Ancak dikkat etmeniz gereken bazı konularda var elbet Çünkü ishale özellikle kusma da eşlik ettiğinde yani Sıvı kaybı çok arttığında şöyle hayal edin insan vücudu de hortumu açtı alttan sürekli suyla yıkıyor ve bu su deposu azalmaya başlıyor. Bu aşamadan sonra siz depoya suyu dolduramıyor sanız Kusmadan dolayı dışarıya atıyorsa insan vücudu hızla kurumaya başlicaktır.

O zaman dehidratasyon söz konusu olacaktır. Susuzluk esas bu ishal hallerinde en fazla korkutan durumdur. Bu nedenle bebeğinizin Keyfini çok yakından takip edin. Elbette ishal olduğunu düşünüyorsanız en azından doktorunuzla bir temas kurun Ve durumu anlattın.

Rate article
Add a comment