Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede ve Bilinmeyen Sırrı Nedir?

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede İlginç

Bu yazımızda sizlere Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede ve Bilinmeyen Sırrı hakkında bilgi vereceğim. Hakkında kesin olarak bir açıklama yapılamayan, uzun yıllar belgesellere konu olmuş ve konu olmaya devam edecek bir yer olan Bermuda Şeytan Üçgeni birçok lanetli olayın anlatıldığı insanların, gemilerin hatta uçakların kaybolduğu söylenen üçgen şeklinde görülen bir bölgedir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede?

Bermuda Şeytan Üçgeni sınırları kesin çizgilerle belli olmamakla birlikte Bermuda adaları, Filorida ve Portoriko arasında oluşan üçgen bölge olarak kabul edilir. Kuzey Atlantik Okyanusu’nda bulunan bu alanda bir çok gizemli uçak ve gemi kazası yaşanmıştır.

Bermuda Şeytan Üçgeni – Ellen Austin Kazası

Ellen Austin gemisi 1881 yılında New York’a olan yolculuğunda mürettebatsız başıboş gemi bulur. Terk edilmiş gemiye mürettebattan 4 adam geçerek gemiyi beraberlerinde götürmek üzere Ellen Austin gemisine bağlarlar. İki gemi birbirlerine bağlı halde yolculuklarına devam ederken kısa süre sonra gizemli gemi Ellen Austin‘den koparak kaybolur. Ve çok geçmeden bulunur. Fakat bulunduğunda içindeki 4 adamın da kayboldu görülür.

Uss Cyclops Kazası

Amerikan donanmasının tarihinde tek seferde en çok can kaybı bu olayla yaşanmıştır. 309 kişilik mürettebata sahip gemi 1918 yılında arkasında hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

Bermuda Şeytan Üçğeni – Uçuş 19

Uçuş 19 Bir Amerikan Hava Kuvvetleri talim uçuşudur. 5 uçağın yaptığı bu talim uçuşu sonunda hiçbir uçak üsse geri dönmez. Telsiz konuşmalarında yönlerini bulamadıklarını ifade eden pilotlar, sonunda yakıtları tükendiği için denize düşerler. Onları kurtarmak için yola çıkan bir arama kurtarma uçağı da sırra kadem basar.

Bermuda Şeytan Üçgeni – BSAA Star Tiger ve BSAA Star Ariel

İngiliz ve Güney Afrika Hava Yolları’na ait 2 yolcu uçağı neredeyse 1 yıl arayla Bermuda Şeytan Üçgeni semalarında yok olurlar. Uçaklardan biriyle iletişim henüz Bermuda Şeytan Üçgeni’ne girmeden kaybolur. Tabi ki bu olaylarla ilgili bilimsel bir açıklama da yapılmış. Bu bölge gaz stream denilen sıcak su akıntısının da geçtiği bir yerdir. Tabanın bazen ısınması yüzünden bu tebeşir gazlar erir ve sudan hafif oldukları için yüzeye doğru yükselirler. Tabandan yüzeye kadar suyun yoğunluğu azalır. O sırada oradan geçen ne varsa derin bir kuyuya düşer gibi hızla okyanusun dibine boylar. Çünkü yoğunluğu düşen su, gemileri taşıyacak kaldırma kuvvetini oluşturamaz. Gazın yükselmesi sona erince yoğunluk tekrar eski haline döner ve geride hiçbir iz kalmadan kocaman gemiler kilometrelerce derine gömülmüş olurlar. Uçakların düşerek kaybolması ise aynı sebeptendir.

Bermuda Şeytan Üçgeni – Tabana inen uçak

Yüzeye çıkan doğal gazlar havadan daha hafif oldukları için yükselmeye devam ederler. Bu kez yoğunluk azalması bölgenin üzerindeki atmosferde oluşur. Oradan tesadüfen geçen bir uçak hemen irtifa kaybeder ve motorları durur. Çünkü motorlardaki benzinin yanması için oksijene ihtiyaç vardır. Ve düşük yoğunluklu havanın içindeki oksijen miktarı motorların çalışması için yeterli değildir. Böylece uçakta hızla okuyunuz tabağına doğru düşmeye devam eder.

Rate article
Add a comment