Bilimin bir türlü çare bulamadığı hastalıklar

çaresi bulunamayan hastalıklar İlginç

Tıp bilimi gün geçtikçe kendini daha çok yenileyerek daha çok gelişiyor. Bu sürekli gelişen ve ilerleyen bir süreç olduğu için hastalıklarla mücadele etmekte daha kolaylaşabiliyor. Tabii ki her hastalık için aynı şeyi söylemek doğru olmaz. Çünkü hala bazı hastalıklara karşı tıp bile çaresiz kalabiliyor.

ÇARE BULUNAMAYAN HASTALIKLAR

Ebola hastalığı ile zamanlar Kuzey Kango’da görülmüştür. Virüs ailesine mensup olan bu hastalığın maalesef ki kesin bir kurtulma yöntemi yoktur. Halk arasında çocuk felci olarak da bilinen Poliomyelitis olan bu hastalık geçmişten günümüze kadar çocukları tehdit eden ve birçok can kaybına neden olan hastalıklardan biridir.

Her insanın mutlaka bir kere bile yakalandığı Grip hastalığı, insanların sürekli boğuşmak zorunda kaldığı yaygın hastalıklardan biridir. Ne kadar çok aşı ve ilaç üretilse de bir türlü bu hastalığın kökten bir çözümü bulunmamıştır. Hatta bazı hastalar yaş grubunu da dâhil edersek bu hastalığı daha yüksek seviyede geçirdiği için tehlikeli olabiliyor ve can kaybına da sebep olabiliyor.

Ülkemizde deli dana hastalığı olarak bilinen Jacob hastalığı ölümcül sonuçlanan bir hastalıktır. Hastalık insanın vücudunda beyine yerleşerek süngerleşmesine neden olur. Zamanla beyin fonksiyonlarının kaybedilmesi ile hastalarda ölümcül sonuçlar doğurabiliyor.

Çevremizde bulunan insanların yarısından fazlasında Diyabet hastalığını duymuşsunuzdur. Vücudun yeterince insülin üretememesinden kaynaklanan bu hastalığın çözümü de maalesef ki bulunabilmiş değil.

CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLAR

Birçok insanın ölümüne yol açan kan ve tükürük yolu ile geçen AİDS hastalığının da hala bir çaresi bulunamadı.

DİKKAT ÖNEMLİ!

Eğer vücudunuzu hastalıklardan korumak istiyorsanız daha sağlıklı bir beslenme ile kendinize daha sağlıklı bir yaşam ortamı sağlamanız gerekiyor. Kimse bilerek hastalanmaz fakat elinizden geldiğince kendinizi bu kötü hastalıklara karşı korumalısınız.

Rate article
Add a comment