Burun Tıkanıklığını Giderme Yolları

burun tıkanıklığını gidermenin yolları Sağlık

Mevsimin kışa dönmesiyle birlikte burun akıntıları bizi hayatın her safhasında rahatsız etmeye başladı. Sabah uyandığımızda, derste, arkadaşlarımızla konuşurken, kısacası gün içerisinde bizi oldukça rahatsız ediyor. Aslında burun tıkanıklığını açmanın ve ardından akıntıyı gidermenin yollarına bakalım.

Su Kaynatma Yöntemi:

Ocağa su koyup kaynatmaya başlayın. Böylece çıkan buharla burun tıkanıklığımızı açacağız. Su kaynadıktan sonra suyun buharını hapsetmek için kafanızın üstünden bir havlu geçirip suya doğru eğilin. Çıkan buharı burnunuzdan çekin. Yavaş yavaş burnunuzun açıldığını hissedeceksiniz.

Sıcak Bir Duş:

Soğuk bir kış günü sıcacık bir duşta buhar etkisinden burnunuz açılacak ve burnunuzdaki mukusların yumuşamasına sebep olacak.

Tuzlu Su:

Halk arasında en fazla bilinen ve en etkili yöntemlerden biridir.Bir çay kaşığı karbonat veya tuzu bir bardak ılık suya katın ve iyice karıştırın.Bundan sonra karışımı az miktarda burnunuza çekebilirsiniz. Soluk borunuza kaçıp tehlike yaratmaması için karışımı bir burun spreyinin içine koyup da uygulayabilirsiniz.

Acı Şeyler Tüketmek:

Acı şeyleri çok sevmiyor olabilirsiniz ama çok acı şeyler yiyen insanlarının burunlarının aktığını bilirsiniz.Şimdi baharatlı ve acı şeyler tüketin ve burnunuz bir an önce açılsın.

Tıkalı bir burunu açtıktan sonra şimdi de akan bir burunu durdurmaya gelelim.Diyelim ki bir buluşmaya gitmeniz gerekiyor bu önemli bir iş buluşması da olabilir.

İliadin Burun Spreyi:

Bu sprey saydığımız bütün sorunları tek başına gideren bir sprey. Önce burun tıkanıklığınızı geçirip ardından akan burnunuzun akıntısını hızlı bir şekilde geçiriyor. Ancak önce kesinlikle hekiminize danışıp öyle kullanın.

Rate article
Add a comment