Cerrah-Tess Gerritsen İnceleme

Faydalı

Soluksuz bir gerilimle başlayan gizem dolu bir atmosfere, her tarafınıza bulaşmış kanlara, çığlıklar içerisindeki bilinçaltınıza, okurken tüylerinizin diken diken olup yaşanan vahşeti vücudunuzun her zerresinde hissetmeye, akan kanın kokusunu koklamaya var mısınız? Romanı okurken kendinizi maktulün ve katilin hissiyatlarına sokacak ve zihninizin kara deliklerinde var ve yok olacaksınız!

Bir ruh hastası katil düşünün ve bu katilin kadınlar üzerinde yarattığı korku girdabını tahayyül edin emin olun bunu düşünmek bile tüyler ürpertici? Bu psikolojik travmanın içinde yaşayan bir kadının hayatının nasıl derdest olup, obsesif bir psikolojiye büründükten sonra dış dünya ile ilişkisini kestiğine tanık olacaksınız.

Kuzuların sessizliğinden bir tutam ajan Clarice Starling, Dexterdan bir parça Dexter Morgan birazda Sin Cityden Roark Jr.( Yellow Bastard ) alıp yolunuza devam edin.

Ataerkil toplum karşısında sindirilip silik hayatlar yaşayan kadınların içlerindeki feminist başkaldırışlarla birlikte cereyan eden hırs ve bu hırsa arkadaşlık edecek masumane bir aşkıda göz ardı etmeyin.

Kitabın içindeki ana temayı şöyle betimleyebilirim: kendini katil yüzünden eve hapseden bir kadın doktor (Dr. Catherine Cordell), ölen eşinin hala yasını tutup herkese yardım etmeye çalışan naif bir erkek (Thomas Moore(Aziz Moore) ), dışlanmışlığı yaşayan ve kendini ispat etmeye çalışan dedektif kadın (Jane Rizzoli ) ve bunlara eşlik eden narsist ve sadist pisliklerini harmanlayıp kendilerini Themisin yerine koyan katile misafirlik eden bu şaheseri okurken şoka gireceksiniz.

KÜNYE
Tür: Korku, Gizem, Gerilim, Polisiye
Orijinal Adı: The Surgeon
Yayınevi: Doğan Kitap
Sayfa Sayısı: 274
Çevirmen: Ali Cevat Akkoyunlu
Basım: 34.Baskı
İnceleme: Iskender Gökalp

Rate article
Add a comment