Cinsel Olmayan Samimiyetin Değerini Anlamak

duygusal cinsellik nedir Cinsel

Cinsel Olmayan Samimiyetin Değerini Anlamak Cinsellik duygularımız ve başkalarıyla olan ilişkilerimizde nasıl sevildiğimizi anlatır. Cinsiyet genellikle erotizm açısından tanımlansa da, birçok insan duygusal ödüller de arar. Cinsel aktivite, bir sevgiliye duygusal olarak yakın hissetmemize neden olabilir. Çocuklar bir ailenin içinde büyüdüklerinde, çevremizdekilerle bir bağlantı duygusu duyarlar. Ebeveynlerinin onlara bakmak ve onlara ilgi duymak için ihtiyaçları var. Yetişkinler olarak, bir başkasını sevdiğimizde, bu duygusal bağ duygusunun sıfırdan yaratılması gerekir.

Genellikle kadınların erkeklerden daha duygusal oldukları iddia edilir. Ancak bunun nedeni, duyguların kadınların harekete geçme yeteneği üzerindeki zayıflatıcı etkisidir. Herkesin duyguları vardır, ancak cinsiyetler duygularını farklı şekillerde ifade eder. Çoğu kadın üzgün, öfkeli veya sinirli olduklarında ağlar. Erkek tepkileri bir erkeği agresif eyleme sokma eğilimindedir. Kadın tepkileri zayıf veya kadınsı olarak kabul edilir ve bu nedenle bir erkekte onaylanmaz.

Erkekler duygusal bağlardan yoksun fonksiyonel ortamlarda oldukça mutlu yaşayabilirler. Erkekler fiziksel aktiviteler yapmaya odaklanır. Ancak kadınların yaşamları ilişkilerine odaklanır. Çoğu kadın konuşmak ve hayatlarını önem verdikleri insanlarla paylaşmak ister. Kadınların ücretli istihdamda çalışmak için erkeklerden daha az motive olmasının nedenlerinden biri de budur.

Erkekler iş, kadın ve spor hakkında konuşurlar. Kadınlar moda, alışveriş, ilişkiler ve aile hakkında konuşurlar. Erkekler stratejik nedenlerle konuşurlar. Erkekler ağa bağlanır, iş bağlantıları ve fırsatlar yaratır ve bilgi bulurlar. Tabii ki, bazı kadınlar da bunu yapıyor, ancak çoğu kadın duygusal nedenlerle bir araya geliyor. Başkalarından güven, rahatlık ve destek ararlar. Erkekler bu iletişim şekliyle ilgili değildir.

Kadınlar için

Kadınlar için, biriyle samimi olduklarında duyguları hakkında iletişim kurmak çok doğaldır. Ancak erkek içgüdüleri, zayıflıklarını göstermelerini ve böylece kendilerini saldırıya açmalarını önler. Birçok erkek duyguları tartışmaktan hoşlanmaz ya da yeteneksizdir. Erkekler genellikle duygularını paylaşmaktan rahatsız olurlar. Bu, diğer erkeklerle rekabet etmek için içgüdüsel bir ihtiyaçtır.

Erkekler iş önceliklerini ilişkinin taleplerinden önce koyma eğilimindedir. Kadınların gözünde bu aşk değil. Bir kadını sevmek, her anı biriyle geçirmek istemek demektir. Ancak kadınlar aileyi destekleme ihtiyacı nedeniyle erkeklerin farklı önceliklerini kabul ediyor. Erkekler için iş, statü için diğer erkeklerle rekabet etmenin bir yolunu ve bir kadını (bir aileyi destekleme yeteneği nedeniyle) çekmenin bir yolunu temsil eder. Bir adam, eve gelmeden ve karısının seks için uygun olmasını beklemeden önce tüm gün veya tüm hafta çalışmaktan haklı olduğunu düşünür. Bir erkeğin duygusal ihtiyaçları birkaç dakika içinde karşılanır. Erkekler yanlışlıkla kendi cinsel ihtiyaçlarını karşılayarak bir kadının duygusal ihtiyaçlarını da karşıladıklarını varsayarlar.

Erkeklerin kadınlarla ilişki

Erkeklerin kadınlarla ilişki kurmasının tek nedeni seks olmayabilir, ancak bu temel nedendir. Erkeklerin cinsel dürtüleri zihinlerini cinsel ilişki fırsatları elde etmeye odaklar. Düşük cinsel ilişki sıklıkları hakkında erkek şikayetleri göz önüne alındığında, seks kadınlar için neredeyse önemli değildir. Erkekler nadiren kadınların gerçek bir şefkat karşılığında seks teklif etmek için motive olabileceğini takdir ederler.

Erkekler kadınların rolünün basit olduğunu varsayar. Kadınlar sadece bacaklarını açmalı ve gerisini erkeklerin yapmasına izin vermelidir. Üreme riski, cinsiyetin bir kadın için erkek için olduğundan çok daha duygusal bir deneyim olduğu anlamına gelir. Kadınlar kendi bedenleri üzerinde özerklik istiyorlar. Bu kişisel gizlilikle ilgilidir çünkü kadınlar bir sevgiliyle uyandırılmaz. Erkekler bunu anlamakta zorlanır, çünkü duyarlılıkları bir sevgilinin onları uyarmasını istedikleri anlamına gelir.

Cinsel tatmin, bir değişimi içerir, ancak erkeklerin varsaydığı karşılıklı değişimi içermez. Bir kadının sadece zevk verme ödülü vardır. Bu ödül takdir edilen bir kadına dayanır. Düzenli seks yaptıkları sürece, erkekler nadiren eşlerinin sevmediğinden şikayet ederler. Erkekler de çiçekler gibi sevgi belirtileri istemezler. Bir erkeğin bir kadını kişisel olarak önemsediğini hissettirmesi gerekir, bu da birkaç dakikadan daha uzun sürer.

Bir kadının duygusal ihtiyaçları genellikle erkekler tarafından takdir edilmez, çünkü çok belirgin erkek cinsel dürtüden çok daha incedirler. Kadınlar, çiftlerin birlikte vakit geçirmesiyle gelişen cinsel olmayan yakınlıklarla daha fazla ilgileniyorlar. Kadınlar iletişim, destek ve sohbet, mizah ve dostluğu paylaşma fırsatı ararlar. Kadınlar sevgi dolu arkadaşlıktan zevk almayı umuyor. Bir kadın ihtiyaç duyduğu duygusal ödülleri elde ettiğinde (şefkatli arkadaşlığa dayanarak), o zaman sıklıkla bir erkeğin cinsel ihtiyaçlarını cinsel ilişki yoluyla tatmin etmeye istekli olur.

Bir kadın aşık olduğunda

Bir kadın aşık olduğunda, bir sevgiliyle dans etmenin duygusal hislerinden hoşlanır. Erkek uyarılması, erkeklerin bu daha romantik çekim yönlerini takdir etmesini önler. Kadınlar doğal olarak birini sevdiklerinde şefkatle (sarılma ve öpüşmeyle) karşılık verir. Erkekler herhangi bir sevgi gösterisini cinsel davete çevirir. Bir erkek sevmezse kadınlar buna kızmaya gelir. Seks ilişkilerde bir barometre gibi davranır, çünkü bir kadın sevildiğini ve takdir edildiğini hissettiği sürece, bir erkeğe ihtiyacı olan cinsiyeti sunabilir.

Bir kişi, eşinin ihtiyaçlarını ve gerçek arzularını kucaklamaya hazır değilse, o zaman bir ilişkiye girmemelidir. İnsanlar, ilişkilerinde partnerinin neye daha fazla ihtiyaç duyduğunu anlamalı ve sağlamaya istekli olmalıdır

Rate article
Add a comment