Diş Beyazlatma Yöntemleri

diş beyazlatma yöntemleri doğal Sağlık

Herkesin hayalidir inci gibi parlayan dişlere sahip olmak ve gülüşü ile bütün gözleri üzerine çekmek. Dişlerinizi hayalinizdeki gibi beyazlatabilirsiniz ama etkisi uzun sürmeyebilir. Bunun nedeni dişlerinizin asıl rengi beyaz değildir. Bir süre kullanılan yöntemlere göre dişleriniz beyaz kalacaktır. Bu yöntemleri genel olarak içerisinde asit olan maddeler ile uygulayacağınız için haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Fazlası diş minelerinize zarar verecektir. Diş lekeleriniz zamanla kaybolacaktır. Herhangi bir ters tepki verdiği zaman uygulamayı bırakmanızı öneririz. Vereceğimiz bu yöntemler sayesinde evde diş beyazlatma şansınız olacaktır. Herhangi bir güven probleminiz olursa dişçinize danışmanızda fayda var.

Diş Macunu

Öncelikle dişlerinizin beyaz kalmasını istiyorsanız sabah kalktığınız ve akşam yatacağınızda diş macunu ile dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Diş macunu seçerken beyazlatıcı özellikte diş macunlarını tercih edebilirsiniz. Günde en az iki kez diş macunu ile dişlerimizi fırçalıyoruz.

Limon ve Karbonat

Bir çay kaşığı karbonat ile limon suyunu karıştırıyoruz. Köpürdükten sonra diş fırçası yardımı ile bu karışım ile dişlerimizi fırçalıyoruz. Çoğu kişi tarafından bilinen bu yöntem asit özelliği bulundurduğundan haftada iki kez uygulanmalıdır.

Karbonat

Karbonat tek başına doğal bir renk açıcı olarak kullanılabilir. Haftada iki veya üç kez dişlerinizi karbonat ile fırçaladığınızda dişlerinizin renginin açıldığını fark edeceksiniz. Öncelikle diş fırçasını ıslatın ve karbonata batırın dişlerini yavaş bir şekilde bu yöntem ile fırçalayın.

Softa Tuzu

Etkisi karbonat kadar yoktur fakat işe yaramaktadır. Diş beyazlatmanın yanında ağız içindeki bakterileri öldürme özelliğine de sahiptir. Aynı şekilde diş fırçasını ıslatarak tuza batırın ve bu şekilde yavaşça dişlerinizi fırçalayın.

Karbonat, Tuz ve Sirke

Bu üç maddeden bir çay kaşığı olarak bir kabın içerisinde karıştırın. Diş fırçasını ıslatarak karışıma batırın. Dişleri beyazlatan karbonat ve tuz ikilisinin yanında sirke diş minesinin üzerindeki lekeleri temizler.

Çilek Çileği ezerek diş fırçasına sürülecek hale getirin ve diş fırçası yardımı ile çileği sürerek dişlerinizi fırçalayın asit içerdiği için haftada 2 kez uygulamanız yeterlidir. Ağız içini temizler ve zararlı bakterileri yok eder. Denemenizi tavsiye ederiz.

Rate article
Add a comment