Dünyanın En Tehlikeli Ve Ölümcül Hayvanları

İlginç
Dünyanın en ölümcül 2. akrepi

Her ne kadar hayvanlar aleminde sevimli olan canlılar bulunsa da günümüzde insan ölümlerine sonuç veren yırtıcı yada zehirli hayvanlarda bulunmaktadır. Dünyanın en tehlikeli hayvanları salgıladıkları zehirler ile öldürmeye devam ediyor. Sizler için bu canlıları listeledik ve ne gibi bir tehlike arz ettiklerini yazdık. Keyifli okumalar dileriz.

  Dünyanın En Tehlikeli Hayvanları Listemizde 1. Sırada Olan Akrep Türü “The Deathtalker”

Dünyanın En Tehlikeli Ve Ölümcül Hayvanları

  Bu akrep türü Kuzey Afrika da Ve Orta Doğuda yaşamaktadır. Dünyada bilinen adı “The Deathtalker” olarak bilinir. Çok zehirli bir akrep türüdür ve bir insanın ölümüne kolaylıkla neden olabilmektedir. Ülkemizde akrepe bağlı ölümlerin %70’inin sorumlusu bu akrep türüdür. Kara akreplerin taşıdığı zehir oranı ölüm avcısı kadar fazla değildir. Ölüm avcısı kara akrep türünden 2 kat daha zehirli olduğu bilinir. Dünyanın en zehirli akrepleri arasında yer alan bir türdür.

 Listemizin 2. En tehlikeli Hayvanı Afrika Katil Bal Arıları

Dünyanın En Tehlikeli Ve Ölümcül Hayvanları

Brezilyada bal üretimini arttırmak ve satışları yükseltmek adına bilim adamları 2 arının karışımını laboratuvar ortamında sağlayarak ortaya afrika katil bal arılarını çıkarmışlardır. Laboratuvar da yaklaşık 30 kovana kadar bu arının üretimi yapılmıştır ama beklenmedik bir anda üretilen bu arılar laboratuvardan kaçarak doğaya yerleşmiştir. Bir kaç yıl içerisinde ise ilk brezilya olmak üzere bütün Afrikaya dağılan bu arı ırkı, salgıladığı meletin denilen bu toksit madde sayesinde bir insanı rahatlıkla öldürmektedir. Arı insanı soktuktan sonra zehir kana karışır ve böbreklerin iflas etmesini sağlar. Eğer ısırılan bir kişi erken tedavi edilir ise ölümle sonuçlanmaz ancak tedaviye geç kalınır ise ölümler kaçınılmazdır.

En Tehlikeli Hayvan Türlerinden Biri olan Listemizin 3. Sırasında Yer Alan Koni Salyangozu

Dünyanın En Tehlikeli Ve Ölümcül Hayvanları

Evet doğru okudunuz o bir ölümcül koni salyangozu. Pasifik Asya da ve Endonezya semalarında yaşayan bu salyangoz türü zehirli bir yılan yada zehirli bir akrep kadar öldürücü zehir’e sahiptir. Salgıladığı zehir bir insanı 20 dakika içerisinde öldürdüğü bilinmektedir.  Gündüzleri hiç bir şekilde dışarıda görünmez kumun içinde saklanırlar. Geceleri ise etobur olan koni salyangozu suda balıkları avlayarak beslenir ve boyutu ise bir büyük boy elma kadar olabilmektedir. Salyangozun antenlerinde yaklaşık olarak 200 adet veya daha fazla zehir bulunmakla birlikte çok zehirli hayvanlar arasında yer almaktadır.

Tehlikeli Hayvan Listemizin 4. Sırası Bir Kaya Balığına Ait

Dünyanın En Tehlikeli Ve Ölümcül Hayvanları

Kayaya benzeyen bir balık ne kadar ölümcül olabilir ki? dediğinizi duyar gibiyim. Gerçekleri öğrendiğinizde şok olabilirsiniz. Kaya balığı  suda yaşayan en zehirli ölümcül balık olarak bilinmektedir. Vücudunun hemen hemen her yerinde aşağıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi dikenler bulunur. Emin olun bu balığın dikenlerinin batmasını istemezsiniz. Eğer ayağınıza battı ise en iyi ihtimal bacağınız kesilebilir. Bu en iyi ihtimal ise en kötüsü ne peki? tabiki de ölüm. Bu canlı ile teması olan bir çok ölümlü vakalar dünyada bilinmektedir.

Tehlikeli Hayvanlar Biter Mi Dünyada 5. Sırada Kara Mamba Yılanı Bulunuyor

Dünyanın En Tehlikeli Ve Ölümcül Hayvanları

 Kara mamba yılanının ölümcül ısırıkları bulunur. Dünyanın en zehirli 2. yılanıdır. Bu yılanın ısırığına maruz kalmış bir kişi en geç 4 saat içinde ölmektedir. Bu süre ısırılan yere dolayısı ile zehirin vücuttaki dağılış hızına bağlı olarak değişmektedir. Eğer ayak parmağınızdan ısırıldı iseniz 4 saat sonra ölüm kaçınılmazdır velakin boyun yanak gibi yerlerinizde ısırıldıysanız 20 dakika yada yarım saat içinde ölebilirsiniz. Bu fotoğraftaki hayvan yeşil ismi kara dediğinizi duyar gibiyim. İsmini ağzının kara siyah olmasından almıştır dış renkleri ise genellikle yeşil ve tonları olarak bilinir. Yetişkin bir kara mamba yılanı 4 metre boya ulaşabilir ve çok saldırgandır. Diğer gördüğünüz bir çok yılandan farklı ve 2 kat saldırdığı bilinir.

Herkesin Bildiği Zehirli Bir Deniz Canlısı Olan Kutu Denizanası Listemizin 6. Sırasında Yer Alıyor

Dünyanın En Tehlikeli Ve Ölümcül Hayvanları

Kutu deniz anasının zehir’inden kurtulacak bir tedavi yoktur dünyada. 1 saat gibi kısa bir sürede insanı mutlaka öldürmektedir. Pasifik okyanusunda bulunan deniz anasının ince kolları 3 metreyi geçebilmektedir. Bildiğiniz üzere beyinleri olmadan yaşayan bir canlıdır. Dünyada ölüm nedeni bu canlı olan insanlar vardır. Özellikle Hindistan pasifik okyanusun da bulunan bu denizanası o ülkede bir çok insanın hayatını kaybetmesine yol açmıştır.

Ülkemizde Bulunan Listemizde 7. Sırada Olan Bir Diğer Zehirli Deniz Canlısı Balon Balıkları

Dünyanın En Tehlikeli Ve Ölümcül Hayvanları

Karadeniz ve Akdeniz de yaşayan balon balıkları Ülkemize ölümlere neden olabilmektedir. genellikle kaya diplerini ve deniz diplerini tercih ederek yaşamlarını sürdürürler. Zehiri bir insanı öldürmeye yetmektedir. Küçük balıkları avlayarak beslenirler. Karadenizli balıkçılar bu balığı istemeseler de ağlara takılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere tehlike esnasında şişmeye başlar ve zehir salgılar, temas eden kişinin hayati tehlikesi bulunmaktadır.

Rate article
Add a comment