Fincan Tatlısı Tarifi

Tarifler
fincan tatlısı tarifi

Fincan tatlısı tarifi sayesinde evde bir görsel şölen oluşturacaksınız. Evdeki malzemeler ile hızlı ve pratik bir tatlı yapabileceksiniz. Çeşitli meyveler ile süsleyeceğiniz bu tatlıyı yemeye kıyamayacaksınız. Bizim verecek olduğumuz tarifte vaniya kullanılıyor ama siz kendi zevkinize göre muzlu,kakaolu gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu tatlı hangi malzeme ile kullanırsanız kullanın çok güzel bir tat veriyor ve insan yemeye doyamıyor. Hazırlama ve pişirme süresi ortalama yarım saat kadar olabilmektedir.

Fincan Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler

  • Tatlı tariflerinde olmazsa olmaz 1 litre süt
  • Kahve fincanı dolu bir şekilde 2 fincan un
  • 3 kahve fincanı dolu ş. Bu şeker
  • Sizin isteğinize göre 1 paket vanilin bu muzlu yada çileklide olabilir.
  • Hindistan cevizi üstü için rendelenmiş bir şekilde hazırlayın

Üzerine süsleme amaçlı muz yada çilek kullanabilirsiniz.

Fincan Tatlısı Nasıl Yapılır?

  1.  İlk olarak geniş bir tencereye 1 litre sütü unu ve şekeri koyarak çırpma telleri yada kaşıkla iyice biri birine karışana kadar karıştırın, 5 dakika kadar yaparsanız yeterli bir süredir.
  2. İyice karıştırıp muhallebi haline getirdiğinizi var sayarak, biraz baloncuklar çıkmaya başlayınca 2 yemek kaşığı margarin ekleyin ve vanilini de ekledikten sonra çırpmaya devam edin.
  3. Pişen muhallebiyi aldıktan sonra, 1 tane fincan ayarlayın ve muhallebiden alın fincanın yarısını doldurun. 6 tane fincana aynı şekilde tekrarlayın ve en az 4 saat buzdolabında soğuması için bekletin.
  4. Bekledikten sonra fincanın içinden muhallebiyi bozulmayacak şekilde çıkartın. Rendelenmiş olan hindistan cevizinin içine atın ve her tarafını kaplayacak şekilde bulayın.
  5. Bundan sonraki aşama meyve ile süslemek olacak. Buda sizin hayal gücü ve yeteneğinize kaldı. Kullanacak olduğunuz malzemeler ile süsledikten sonra afiyetle servis ederek yiyebilirsiniz.
Rate article
Add a comment