Genel Anlamda Erkekte Sertleşmeme Problemi

Erkekte Sertleşmeme Problemi Cinsel

Erkeklerde sertleşmeme problemi, cinsel ilişkiye girerken cinsel organa yeterince kan pompalanmaması yüzünden ilişkiye girmek için gerekli olan ereksiyon durumunun sağlanamamasıdır. Bu hastalık birçok nedenden dolayı kaynaklanabilir yani bu durumda bireyin bir suçu yoktur kendini suçlu hissedip kendini toplumdan soğutmak yerine herhangi bir hastalık gibi sorununa çözüm aramalıdır.

Erkek bireyler bazı toplumlarda bu hastalığı kişisel bir eksiklik olarak görmektedir bu durum yanlıştır bunda bireyin herhangi bir suçu yoktur. Bu yüzden çevrenizden gelen yorumlara kulak asmadan sorununuza odaklanmalısınız. Öncelikle sorunun kaynağının ne olduğunu belirlemeli bu kaynağa göre belirli yerlere başvurulmalıdır.

Bunu anlayabilmek için birçok masrafa gerek duymadan çok basit bir gözlemle sorununuzun bedensel bir rahatsızlık mı yoksa ruhsal, psikolojik bir rahatsızlık mı olduğunu anlamalısınız. Bu gözlemde cinsel ilişki sırasında sertleşmeme olmayıp, sabah sertleşmesi ve banyo gibi yerlerde mastürbasyon yapmakta başarılı iseniz bu durumunuz psikolojik bir sorundur.

Bu tip sorunlarda kendi içerisinde belirli kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar stres, heyecan gibi yapısal durumunuzdan kaynaklanan ya da yaşanılan bir travma sonucu veya psikolojik olarak oluşturulan kompleksler sonucu sertleşmeme yaşayamamaktır. Bu gibi durumlarda çekinmeden bir terapiste gitmeli sorunlarınızı halletmek için açık ve net olmalısınız gerekirse eşinizle bile gitmelisiniz çünkü bazı durumlar eşinizle olan tartışmalarınızda sizi cinsellikten soğutabilir ve sertleşmeme gibi daha birçok soruna yol açabilir.

Rate article
Add a comment