Hamile Annenin Ruhsal Sağlığının Önemi

anne ruh sağlığının önemi Kadın

Gebeliğin ilk 3 ayı, gebe kadınların psikolojik dalgalanmaları hamilelik reaksiyonları ile ortaya çıkma eğilimindedir. İlk başta, göbeğindeki küçük yaşamı hayal gücüyle hissedebilir. Görünüşünü hayal edebilir ve hatta kollarında onu kucaklama hissini hayal edebilir. Kuşkusuz, şu anda aklın durumu son derece tatlıdır. Çok geçmeden kusma, iştahsızlık ve hatta gece ve gündüz uykusuzluk hissetmeye başlar.

Hamilelikte Oluşan Korkular

Bu nedenle, depresyon ve sıkıntılı günleri başlar. Hamilelikte başarısızlık, doğum korkusu, karnındaki bebeğin sağlığı hakkında endişe ve hatta açıklanamayan depresyon endişesi hissedilir. Kısacası, ilk üç ayda hamile kadınların iç deneyimi hem mutlu hem de endişeli, çelişkilidir. Psikoloji de iyi bilinen bir erken gebelik depresyonu vardır. Hamile kadınlarda günlerin ilerlemesi ile ruh değişir. Erken hamilelik belirtileri yavaş yavaş kaybolduğu görünür, iştah ve uyku normale döner. Özellikle, cenin hareketinin ortaya çıkması anne geleceği için korkuları yenmesidir. Bu hamile kadınlar için büyük bir tesellidir. Gebelikte başarısızlık korkusu azalır ve yerine daha fazla mutluluk ve gurur duyulur.

Hamile Kadınların Ruh Hali

Bu nedenle, hamileliğin ilk üç ayı hamile kadınların altın yaşıdır. Gebeliğin son üç ayında, hamile kadınlarda rahatsızlık artar depresyon ve endişeli günleri başlamaktadır. Hamile kadın beklenen doğum tarihi yaklaştıkça, kaygının endişenin, belli bir ölçüde, doğumdaki korkularını hafifletmiş demektir. Hamilelik sırasında Hamile kadınlar fiziksel olarak korunmak ve ruh sağlığını, pozitif duygular ile karşılaştırır. Travma ile kendini kontrol eden ruhumuz mümkün olduğunca gerginliği azaltmaya, duyguları düzenlemeye çalıştığınızda ya da olumsuz sağlık etkileri ile karşılaştığınız da meydana gelmektedir. Hamile kadının, kendisi üzerindeki etkisi, hamilelik sırasında hamile kadınlar akla, duygusal istikrar barışı korumak gerektiğini ve zihnin olumlu hareketleri ruh sağlığı için çok önemli olduğuna inanırlar.

Yeni Hayat

Doğum gerçekleştiğinde bebeği karşılamaya Modern Psikoloji denir. Eğer hamile bir kadın sinirlilik, duygusal, üzgün, korkmuş, heyecanlı, kusma, düşük ve erken doğum ile sonuçlanan, rahim kasılmaları birikimini hızlandırır. Kadınlar hamile iken önem ister ve de en önemli etken sağlık, çünkü kendisine iyi baktığı takdir de çocukta iyi gelişim gösterir. Sıklıkla yükselmiş kan basıncına neden olur. Bu ruh hali anne için ne kadar önemli ise çocuk içinde önemlidir. Bebek normal doğum olsa bile, bu yüzden iyi ağlayamama genellikle, ishal, kusma, sık sık duygusal istikrarsızlık, düşük oranda kendini kontrol edememe gibi sorunlarla karşılaşabilir. Bu nedenle, hamile kadınlar genellikle iyi bir ruh halini sürdürmelidir.

Hamile İken En İyi Spor

Yürüyüş yapmaktır. Çünkü yürüyüş yapmak doğumun rahat olmasına olanak sağlar. Yumuşak ve güzel müzikleri dinlemeleri hem anne hem de bebek açından en iyi şekildir. Eş, karısını düşünmeli ve rahat, huzurlu bir aile ortamı yaratmaya çalışılmalıdır. Bu sebeple hamile kadınların ruh sağlıkları değişkenlik gösterir ve dikkatli olunmalıdır.

Rate article
Add a comment