Hızlı Yapılan Tavuklu Sebze Kebabı Tarifi

Tarifler
tavuklu sebze kebabı tarifi

Tavuklu sebze kebabı tarifi ile sizlerin hızlı yemekler yaparak zamanında yemek yemenizi sağlayacak tarifler paylaşmaya çalışıyoruz. Bu tarifler sayesinde evleriniz de hem leziz hem de hızlı yemekler yapabileceksiniz. Bu yemeğimiz de isminden anlaşıldığı gibi tavuğu sağlıklı sebzeler ile karıştıracağız ve ortaya lezzeti eşsiz bir yemek çıkacak. Fırında yavaş yavaş pişen bu yemeğin yanında ise salata yada diğer yemekleri yapmak daha basit bir hal alıyor. Fırında pişirme süresi de dahil toplamda 45 dakikanızı ayırarak herkesin seveceği bir yemek yapabilirsiniz.

Tavuklu sebze kebabı tarifi için malzemeler

 • Büyük boy 1 tane soğan
 • Büyük boy 1 adet patates
 • 3 adet orta boy biber tercihe göre acı da olabilir
 • 3 tane yeşil sivri biber
 • Sarımsağın 2 dişi
 • 300 gramlık bir adet tavuk göğüsü
 • 1 çay kaşığı tuz,pul biber,kekik,domates salçası,zeytin yağı ve toz kırmızı biber.

Tavuklu sebze kebabı nasıl yapılır?

 1. Öncelikle hijyenik olması için tüm sebzeleri güzelce bir yıkayın. Ardından çekirdekli olan sebzelerin çekirdeklerini iyice temizleyin. Hazır olan sebzelerinizi bir tahtanın üzerinde hepsi eşit boyutlarda olmak üzere doğrayın. Bu sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak değişir, küp olabilir yuvarlak olabilir tercih sizin.
 2. Sebzeleri nasıl doğramak isterseniz tavuk göğüsünü de o şekilde doğramak daha doğru bir tercih olacaktır.
 3. Geniş bir kap içerisine sebze ve tavuğu atıp karıştırın ve ardından baharat çeşnilerinin tümünü ekleyin.
 4. Zeytin yağını su le karıştırıp ardından salçayı da ekleyip güzelce harmanlayın. Harmanladıktan sonra sebzeli tavuk karışımının üstüne dökün ve karıştırın.
 5. Fırına vereceğiniz tepsinin içine karışımı dökün ve eşit miktarlarda çevresine dağıtın.
 6. Fırın için yağlı kağıt alın ve kabınızın üzerini tam kapatacak şekilde kesin ve kapattıktan sonra 180 dereceye ayarlayın fırını, yağlı kağıt ile birlikte fırına verin ve 30 dakika pişirme süresi için bekleyin.
 7. 10. dakikasından sonra üzerindeki yağlı kağıdı yanmaması için alın ve fırının kapağını kapattıktan sonra 20 dakika bekleyin. fırından çıkardıktan sonra yanında servis edeceğiniz malzemeler ile sıcak sıcak servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.
Rate article
Add a comment