İyiyi, Kötüyü ve Çirkin Nasıl Üretiyoruz

iyi kötü ilişkiler İlişkiler

Bunu okuduğunuzu varsayıyorum çünkü kişisel yaşamınızda daha fazlasını istiyorsunuz. Zaten bir ilişkiniz olabilir veya bir ortak arıyor olabilirsiniz. Her iki durumda da, sadece daha iyi bir yaklaşımınız olsaydı, bu cephede işlerin çok daha iyi olabileceğini biliyorsunuz. Tabii ki, daha iyi bir yaklaşım her zaman mümkündür. Ve burada başlıyor: Eğer iyi bir ilişki istiyorsanız, ilişki üzerinde çalışırsınız; harika bir ilişki istiyorsanız, kendiniz üzerinde çalışıyorsunuz.

Doğru! Mevcut ilişkinizdeki iletişimi geliştirmek için çift terapisine gitmenize gerek yoktur. Bunu partnerinizi dahil etmeden yapabilirsiniz. Eğer bir partneriniz yoksa ama bir eşiniz varsa, çevrimiçi randevu almanıza veya kulüplere gitmenize gerek yoktur. Sadece evde tek başınıza oturabilirsiniz ve doğru partner gelecektir .. Tek bir şeye – yalnızlığa – hakim olduğunuz sürece, aşk, ilişki ve beraberlik için bir mıknatıs olabilirsiniz.

Önce kendinle olmayı öğren. Başarılı bir ilişki içinde olmanın anahtarı, öncelikle bir arada olma ihtiyacının mutlak yokluğudur. Kendi mutluluğunuzu dahili olarak ne kadar çok üretebilirseniz, etrafınızdaki kimse olmadan, sevgiyi çekmek için manyetik gücünüz o kadar büyük olur. Tersine, ne kadar zor olursanız olun ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için biriyle ne kadar fazla olmak isterseniz, o kadar çok aşkı itersiniz.

Yani sen kimsin? İhtiyacınız var mı yoksa bağımsız mısınız? Partnerinize, gizliliğinize, ailenize veya ihtiyaçlarınıza saygı göstermediği için size yeterince dikkat etmediği için kızıyor musunuz? Onları destekleyici olmadıkları, yeterince para kazanmadıkları, çocuklarla yeterince zaman geçirmedikleri için mi suçluyorsunuz? Duygularınız veya çalışmalarınızla ilgilenmediğiniz ve size övgü ödemediğiniz için onlara kızıyor musunuz? Bu tür ihtiyaçlarınız varsa ve partnerinizin bunları yerine getirmesini beklerseniz, oldukça basit bir şekilde muhtaçsınız demektir. Sonuç olarak, ihtiyaçlarınız sevgiyi itmektedir. İlişkinin tüm bunları elde edecek yer olmadığını anlayın. Başarılı olabilmesi için onlarla ilişkiye girmeniz gerekir. Ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tek yer kendi içinizde. İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüz şeyi yalnızca siz verebilirsiniz. Önemli olan,

İhtiyaçlarınızı yalnızlık içinde keşfedin. Kendin olmayı öğren. Kendinle olmayı öğren. Kendi ihtiyaçlarınızı karşılama sorumluluğunu üstlenin. Sevilmeye mi ihtiyacınız var? Kendini sev. Saygın olmanız mı gerekiyor? Kendine güven. Anlaşılmanız mı gerekiyor? Kendinizi anlayın. Seninle ilgilenecek birine mi ihtiyacın var? Kendine iyi bak. Ailenize saygı duyacak birine mi ihtiyacınız var? Önce kendi ailenize saygı gösterin. Çocuklarınızla vakit geçirecek birine mi ihtiyacınız var? Onlarla kendiniz zaman geçirin. Ama lütfen eşinizle eşinizde bulunmamaları konusunda kafanızda bir tartışma yapmak yerine çocuklarınıza gerçekten hazır olduğunuzdan emin olun.

Söylemesi yapmaktan kolay? Emin ol! Ama bunu yapabilirsiniz. Kendinize borçlusunuz. Hareketini temizle. Yalnızken ve kimse izlemediğinde ne yapıyorsun? Gevşiyor musunuz, günü pijamalarda geçiriyor ve sabahları duşu atlıyor musunuz, yemek yiyor, içiyor, kızıyor, dedikoduya karışıyor veya sosyal medyada zaman harcıyorsunuz? Bu saygı, sevgi ve hayranlığa layık mı? (Potansiyel) ortağınızın sizi böyle görmesinden rahatsız mısınız? Yoksa eşiniz göründüğünde hızlı bir şekilde o tarafınızı (yani kendinizin sevmediğiniz, saygı duymadığınız ve hayran olmadığınız bir kısmını) gizleyecek misiniz?

Mesele şu ki, dış motivasyonu beklemeyin, böylece saygılı, değerli bir şekilde hareket edebilirsiniz. Yalnızlıktayken kendinizi dürüstlükle hareket etmeye motive edin. Kimse izlemediğinde en yüksek standartlarınıza yükselin. İçten öz sevginizi ve öz saygınızı oluşturun. Bunu yaptıktan sonra, ilk başta güvensizliklerinizi çırpmak için bir ortağa ihtiyacınız olmayacak. Kim olduğunuzdan tamamen rahat kalacaksınız ve ihtiyaç duyduğunuz, dokunaklı duyguları dışlayamayacaksınız. Ve sonra – sihir olur. Aniden farkındalık seviyenizde titreşen bir kişiyi çekebilirsiniz: yüksek dürüstlüğü olan, kendileriyle rahat olan, ihtiyaç ve güvensizliklerini size yansıtmayan biri. Şimdi, iletişiminizin nasıl geçeceğini düşünüyorsunuz? Çift için ödeme yapmanız gerekir mi? tedavisi? Çok tartışır mısın? Büyük olasılıkla, ‘Bliss and Ease’ adlı tamamen farklı bir ilişki gezegeninde olacaksınız. Ve en önemlisi, bunu sadece kendiniz üzerinde yalnızlık içinde çalışarak başaracaksınız. Gerçekten de, aşkı ve ilişkiyi bulmak için ihtiyacınız olan tek şey önce kendinizi bulmaktır.

Rate article
Add a comment