Japonyada gezilecek yerler

Japonyada gezilecek yerler Gezi

Dünyada gezilecek görülecek çok fazla ülke var. Ancak siz yurtdışı ziyaretinde bulunmak istiyorsanız kendi kültürünüzden ve sizden çok uzak olan ülkeleri tercih etmelisiniz. Çünkü bu sayede buda mı varmış diyebileceğiniz pek çok konu sizi bekliyor olacaktır. Benim bu makalede bahsetmek istediğim ülke ise Japonya.

Dünyanın en farklı ülkelerinden olan ve yazı karakterinden tutun da takvimine kadar bizden çok farklı olan bir ülke. Merak ettiğinizi çok iyi biliyorum acaba bu ülkede yaşamak nasıldır diye merak ettiğinizi biliyorum bunun içinde sizlere yaşam ve Japonyada gezilecek yerler konusunda biraz bilgi vermek istedim.

Öncelikli olarak hangi şehirde yaşamak istediğiniz karar vermeniz gerekiyor. Çünkü şehirlerde burada farklılık gösteriyor. Hareketli şehirlerde var daha sakinde bu size kalmış. Zorlukları nelerdir derseniz bir Müslüman olarak gittiğiniz zaman ülkede Budizmin hakim olması diyebiliriz dolayısıyla bizden çok farklı bir yaşam tarzı var.

Japonya rehberlik hizmeti almadan gidemeyeceğiniz bir ülke çünkü dediğimiz gibi bizden çok farklı olmasından dolayı burayı ancak iyi bilen birisiyle gezmeniz doğru olacaktır.

Japonya’da gezerken bu kamera şakası olmalı diyebileceğiniz çok anılarınız olacaktır. Şimdi abartmış olduğumu düşünebilirsiniz. Anca gerçekten de öyle. Gezerken gözünüzü rahatsız edecek hiçbir şey bulamazsınız ancak ilginizi çekebilecek çok şey olduğunu söyleyebilirim.

Kısacası bu ülkeye gitmeye karar verdiyseniz önce genel anlamda gitmeden ülkeyi tanımanızı bunun içinde bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum.

Rate article
Add a comment