Kanser Olan Kişiye Verilen Sağlıklı İçecekler

kanser hastaları için içecek Sağlık

Kanser Nedir?

Bilindiği üzere kanser insan vücudundaki hücrelerin düzensiz biçimde çoğalıp yayılmasıyla oluşan kötücül urlardır. Kanser öncelikle hücrelerde başlar. Planlı bölünüp çoğalması ve zamanı geldiğinde ölmesi gereken sağlıklı hücreler yollarını şaşırarak bilinçsiz bir şekilde bölünmeye devam eder ve kişi hastalanmaya başlar. Böylece kanserin hikâyesi başlamış olur.

Belirtileri Nelerdir?

Bilinçsiz hücrelerin sebep olduğu ölümcül olabilen hastalık grubunun en önemli belirtileri ise şunlardır;
-Ani iştah ve kilo kayıpları
-Yüksek ateş
-Aşırı yorgun hissetme hali
-Vücudun çeşitli bölgelerinde kanamalar
-İyileşmeyen cilt yaraları ve deride değişiklikler
-Yutkunma problemi ve ses kısıklığı
-İdrar veya dışkıda kan
-Nedensiz oluşan ağrılar, vücutta şişlikler

Kanserle Savaşmak için Yapılabilecek 7 Sağlıklı İçecek

Kanser kötü bir hastalık olabilir ama sağlık için her zaman her şeyle savaşmanın yolları mevcuttur. Önemli olan kişinin iyileşmeye olan inancını kaybetmeden ufak da olsa bir şeyler yaparak kendi motivasyonunu sağlamasıdır.

1. Elma ve Havuçlu Smoothie: Elmanın kabuğu kansere karşı olan birçok vitamin ve antioksidan içerirken havucun da içerisinde bulunan falkarinol adlı madde tam bir kanser savaşçısıdır.

2. Muz ve Mangolu Smoothie: Her iki meyve de bol vitamin ve antioksidan içerir. İçecek hazırlandıktan sonra bal ile tatlandırılabilinir.

3. Böğürtlenli Smoothie: Yapılan çalışmalar yabani böğürtlenlerin anti-oksidan, anti-inflamasyon ve anti-nöro dejenaratif özellikleri olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bu yüzden böğürtlenler kanserle savaşta önemli bir rol almaktadır.

4.Şarap: Şarabın içerisinde bulunan resveratrol ve kersetin fenolikler kansere karşı koruma sağlar ve süper anti-oksidanlardır. Yapılan araştırmalar neticesinde şarabın kararında bir bardak içildiği takdirde kanser ölümlerini %20 azalttığı tespit edilmiştir.

5.Tuzlu Su: Bahsedilen içecekler arasından rahatlıkla ulaşılabilecek ve herkesin evinde daima var olan maddelerden oluşan tuzlu suyun kanserle savaşta önemli rolü vardır. Her ne kadar tuzlu su vücutta su kaybına yol açsa da kanserle savaşan birçok maddeye sahiptir. Ama yalnızca tuzlu su içilmesi de doğru değildir. Bir tuzlu suya beş saf su oranında yapılan karışıma isteğe bağlı olarak litre başına bir limon veya başka bir tatlandırıcı da eklenebilir.

6.Zencefil Çayı: Zencefil tam bir vücut dostu ve mükemmel bir kanser savaşçısıdır. İnce ince doğranan zencefiller limonla karıştırılarak kaynayan suya eklenir ve 10 dakika bekletilip demlenir.

7. Ananas ve Zencefilli Smoothie: Ananas da içerisinde bulunan bromelayin adlı enzimle en az zencefil kadar kanser savaşçısıdır. Kemoterapi ve radyoterapinin olumsuz etkilerini yok etme konusunda yardımcıdır.

Rate article
Add a comment