Kare Yüz Makyajı Nasıl Yapılır

kare yüze makyaj nasıl yapılır Kadın

Makyaj hanım efendiler için olmazsa olmaz niteliğinde. Birçok bayan güzelliğine güzellik katmak daha çekici ve estetik görünmek için makyaj yapmayı tercih etmektedir. Sadece özel günlerde veya iş hayatında değil gündelik hayatlarında da makyajdan vazgeçmeyen bayanların sayıları oldukça fazladır. Makyaj adeta bayanların hayatlarında mihenk taşlarından biri olmuştur.

Yüz tipine göre makyaj

Farklı birçok yüz tipi vardır; kare yüz, simetri yüz, yuvarlık yüz vb gibi. Yüz tipinize belirleyen şey sizlerin yüz hatlarınız ve bu hatlarda yer alan temel çizgileriniz dir. yüz tiplerinde ki bu farklılıklar doğal olarak makyaja da yansımaktadır. Her yüz tipine tek tip bir makyaj yapmak takdir edersiniz ki uygun olmayacak, daha estetik görünmeliyim diye düşüncenin ardında yatan bu uygulama aksine daha kötü bir görünüme sebep olacaktır. Kare yüz makyajı ayrı, yuvarlak yüz tipi makyajı uygulaması doğal olarak farklı olacaktır. Bizler bu yazımızda sizler için kare yüz makyajı ve doğru bilinene yanlışları gün yüzüne çıkarıp kare yüz tipine sahip olanların daha doğru makyajı yapmalarını sağlayacağız.

Kare yüz tipine sahip olan hanım efendilerde, çene kemiklidir ve dışa olan çıkıntısı yüzünüzü olması gerekenden daha köşeli görünmesine sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı öne çıkan yerleri geri plana atmak için kare yüz makyajında en dikkat edilmesi gereken nokta kontürleme işlemidir. Yüz kontürleme istenilen kısımların arka plana, istenilen kısımlarında ön plana çıkartılması olduğundan yapılması gereken alın yanlarını ve çene çıkıntısını arka plana atarak yüzün oval görünmesine yardımcı olmaktır. Bunun için ten renginizden iki ton koyu kapatıcı, mat bronzer, pudra, fondöten, göz bazı ve göz farı kullanabilirsiniz.

Kare yüz tipine sahip olanların elmacık kemikleri de bir o kadar geride görünmeyecek kadar etkisizdir. Bu yüzden elmacık kemiklerinin altı da gölgelendirilerek belirginleştirip yüzün daha öne çıkmasına olanak tanınmalıdır. Aydınlatıcı ise çene ve alın kısmına uygulamak doğru olacaktır. Aydınlatmak için ten renginizden iki ton açık pudra, göz farı, aydınlatıcı ya da fondöten kullanarak kare yüz makyajını tamamlayabilir ve doğru makyajı yapmış olabilirsiniz.

Rate article
Add a comment