Kestane Balı Ve Faydaları

Faydalı
kestane balı faydaları

Kestane balı nedir neredeyse bütün hastalıkların şifa kaynağı olarak bilinen bir bal çeşididir. Vücut ağrılarına iyi gelen bir şifa kaynağıdır. Arı balı kadar faydalı olan kestane balı bir çok hastalığın önüne geçen bir çeşit doğal antibiyotiktir. Aşağı da kestane balı nasıl kullanılmalı ve hangi hastalıklara iyi geldiğini açıkladık…

Kestane Balı Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir

Herhangi bir yediğiniz besinden yada bir maddeden virüs kapma ihtimaliniz çok yüksek. Vücudunuza giren bu virüsler ölümcül olmasa da sizi yataklara düşürecek derecede olabiliyor. Kestane balı ve tarçın karışımı yapılarak her gün tüketilen bu karışım, sizi bakteri ve virüslerden koruyan antibiyotik haline gelmektedir. Her gün kestane balı tüketirseniz bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve bakteri virüs gibi vücuda zararlı canlılar ile daha kolay bir şekilde savaşacaksınız. Mikroplar vücudunuzda hastalığın habercisidir. Araştırmalara göre kestane balı mikropları öldüren bir yiyecektir.

Kestane Balı Hazımsızlığı Ortadan Kaldırır

Kestane balı ile tarçını karıştırarak her gün tüketirseniz midenizde bulunan hazımsızlık kalkacaktır. Mide asidi yediğiniz besinleri kolay sindirmenizi sağlar. Yemek çok tüketirseniz midenin salgıladığı asit yeterli gelmez ve bir süre sonra hazımsızlık ve şişlik sorunları çekmeye başlarsınız. Mide asidi salgılama düzeyini 2 katına çıkartacak besinin ismi ise şifa kaynağı kestane balıdır.

Kestane Balı Kolesterolü Dengeler

Demlenmiş çayın içine bir kaşık kestane balı ile 2 kaşık tarçını koyup tüketim yaparsanız kolesterolü dengede tutabilirsiniz ve böylece çeşitli ilaçlar içmek zorunda kalmayabilirsiniz. Bazı insanların alerji oldukları da bilinmektedir. Bir doktora danışmadan tüketilmemesi gerekir.

Kestane Balı Zayıflamaya Yardımcı Bir Besindir

Diyet yapan kişiler kestane balı tüketenler genelikle zayıflattıklarını bilmezler. Kalorisi fazla olduğunu zannedip tüketim yapmazlar. Aslında işin gerçeği o şekilde değil. Bir bardak sıcak suyun içine bir kaşık tarçın koyun bir kaşık da kestane balı koyun ve karıştırın. Her gün günde bir defa bu şekilde tekrarlayın. Kestane balı metabolizmanızı hızlandıracak aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirerek diyette iken sizi koruyacaktır.

Kestane Balı Öksürük Ve Grip’e İyi Gelir

Kestane balı kışın tüketimi kesinlikle tavsiye edilir. İnsanların kış aylarında hasta olma riski yüksektir. Öksürük sorunu varsa sabah ve aksam günde 2 kaşık olmak üzere tüketin. Şifa kaynağı olan kestane balı sizi bir çok hastalıktan koruyacak ve kısa sürede öksürüğünüzü kesecektir. Kestane balı aşırı çok bir şekilde tüketilmemelidir. Biliyorsunuz ki her şeyin fazlası vücudumuz için zararlıdır. Kestane balı tüketirken bunu dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Rate article
Add a comment