Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır

evde kimyasal peeling nasıl yapılır Kadın

Peelign cildi temizlemek, arındırmak canlandırmak ve gözenekleri açmak için yapılan cilde uygulanan bir yöntemdir. Bunu farklı birçok malzemelerden yapmak mümkündür. Peelign yapılmayan ciltler yapılan ciltlere oranla daha erken yaşlanmakta, sivilce oluşumuna daha erken davetiye çıkarmakta, lekelerin oluşmasına sebebiyet vermekte ve kırışıklıkları artırmaktadır. Peelign in cilde faydası saymakla bitmez. Birçok yöntem ile peelign yapmak mümkün olsa da peelign in amaçları ortaktır.

Peeling arınmak isteyenlerin vazgeçilmez uygulamasıdır. Uzmanlara göre hafta da bir kez orta derinlikte ve on günde bir tam derinlikte peelign yapanın cilde faydaları oldukça fazladır. Cilt peelig ile nefes almakta ve canlanmaktadır. Siyah noktalar temizlenmekte ve sivilce oluşumuna da engel olmaktadır. Peelign ikiye ayrılır kimyasal peeling ve doğal peelign.

Doğal peelign evde herkesin bulabileceği ürünlerden veya işlem görmemiş organik besinlerden kişinin kendi yapacağı ve uygulayacağı peelign e denir. Karbonat, limon, maden suyu bunlar işlem görmemiş doğal peelig yapılması için birer üründür.

Kimyasal peeling ise işlem görmüş içerisinde daha farklı ürün barındıran ve çok amacı bir arada bulunduran paketlenmiş hazır satılan birçok markanın içerisinde bulunduğu peeligdir. Kimyasal peeling için en çok glikolik, laktik ve meyve asitlerini içeren “Alfa Hidroksi Asitleri (AHA)” tercih edilmektedir çünkü bu asitler temizleme işlemi yapmaktadır. TCA (trikloroasetik asit) ile orta derinlikte, Fenol (karbolik asit) ile daha derin peeling yapılır, bu tedavi metodları daha derin ve amacı farklı alanlara yansımaktadır.

Kimyasal peeling, doğal peelig gibi deriye nüfus eder fakat kimyasal peeling de bir veya birkaç kimyasal ajanın deriye uygulanması ile deride çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen uygulama yöntemi veya ölü deriyi atmaya yardımcı uygulama olarak bilinir.

Rate article
Add a comment