Kırışıklıklardan Kurtulma Yolları

Kırışıklıklardan Kurtulma Yolları Kadın

Her bayanın zamanla yaşayacağı ve kaçamayacağı olaylardan birisi cilt kırışıklarıdır. Maalesef ki yaş ilerledikçe vücuttaki deforme olan yerler yavaşça kırışmaya başlar. Özellikle kuru ciltlerde bu kırışıklara daha çok rastlarız. Yüzde, boyun altında ve ellerde daha belirgin olan bu kırışıklar ister istemez can sıkıcı olabiliyor. Bu yüzden de hem bitkisel kürler ile hem de kimyasal ürünler ile birçok yöntem kullanılarak kırışıklardan kurtulmanın yollarını arayan bayanlar vardır.

KIRIŞIKLIĞA NEDEN OLAN FAKTÖRLER

Ciltlerinde kırışık bir görüntü görmek istemeyen insanlar öncelikle kendilerini zararlı güneş ışınlarından korumak zorunda olduklarını bilmelidir. Özellikle yaz aylarında koruyucu faktörler ile cildi zararlı ışınlardan korumaya çalışmalısınız. Aynı zamanda solaryumun da kırışıklığa neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Konuşmaları esnasında çok fazla yüz mimiği kullanan insanların özellikle göz ve alın çevresinde beliren çizgiler zamanlar yer eder ve kırışıklığa neden olur. Yüz üstü uyuyan insanlarında ciltlerindeki kırışıklığın diğer insanlara oranla daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Vücuda gerekli olan ve alınması gereken birtakım mineral ve vitaminlerin eksikliği yüzündende cildin kırışmaya daha elverişli olduğu doğrudur.

MAKYAJ KULLANANLAR DİKKAT

Kullanılan yanlış kozmetik ürünler ile de cildin kırışmasına zemin hazırlarsanız. Özellikle makyaj ile uyuyan insanların ciltlerindeki kırışıklığın süresi daha hızlıdır.

KIRIŞIKLIĞA KARŞI NELER YAPILMALI

Tüm bu bilgiler doğrultusunda kırışıklığa karşı yapılabilecek birkaç etkili çözüm olabilir. Bunların en etkilisi kuşkusuz ki operasyonlar ile yapılsa da doğal yöntemler ile de cildin düzelmesinde olumlu etkileri olabilir. Öncelikle günlük su tüketiminize dikkat etmelisiniz. C vitaminini bol tüketmeye çalışın. Belirli yüz egzersizlerini cildinize uygulayın. Lazerle cilt yenileme yaparak ya da botoks enjeksiyonu ile daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Önemli olan kendinizi nasıl iyi hissedeceğinizdir.

Rate article
Add a comment