Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılmalıdır

kırmızı ruj nasıl kullanılır Kadın

Hanım efendilere makyaj denilince akan suların durulduğunu biliyoruz. Birçok bayanın hayatında makyaj ilk sıralarda hatta makyajsız evden çıkmayan bayanlar ile oldukça fazla karşılaşmaktayız. Özellikle de makyaj da ruj akla gelen ilk makyaj ürünlerinden biridir. Ruj kullanımı bayanlar arasında oldukça fazla yayılmakta ve kullanılmaktadır. ruj ayrıca bayanların çantalarında eksik etmedikleri ürünler arasında. Davetlerden, toplantılara , iş gezilerinde ve gündelik hayatlarda ruj düşünülmez unsurlar arasındadır.

En çok kullanılan ruj renkleri

Ruj renkleri aslında tarza göre kullanıldığı düşünülse de anketlere ve uzman görüşlerine göre bayanların kullandıkları rujlar etnik yapılarına, ülkelerine ve dinsel inanışlarına göre değişmektedir. Örneğin Nepalliler, daha pastel tonlarda, Hindistan bayanları daha kırmızı ve bordo tonlarında, Fransız bayanlar bordo ve tonlarını Rus hanım efendileri kırmızı ve daha mor renklerini sık tercih etmektedir. Bu sonuçlara göre bakıldığında türk bayanları da olmak üzere en sık tercih edilen renk kırmızı. Peki kırmızı ruj nasıl kullanılmalıdır?

  • İlk olarak ruju kullanırken kırmızı rengi iyi sabitlemek temel öğedir.
  • Kullanacağınız kırmızı rujun yapısı oldukça önemli bir diğer deyişle markası. Akışkan olan bir ruj tercih ettiyseniz bunun ilerleyen saatlerde akması, taşması ve benzeri sorunları göz önünde bulundurmalısınız.
    Kırmızı ruj seçerken özellikle mat kırmızıyı tercih etmeniz faydalı olacaktır. Kırmızı ruju nasıl kullanmalıyımsorusuna verilecek en doğru cevap ruju sürdükten sonra mutlaka hafif şekilde pudra ile sabitlemek olacaktır.
    Kırmızı ruj sürmeyi tercih ediyorsanız diğer bölgelerinize özellikle de göz makyajınıza ve allığınızı daha hafif sürmeniz neredeyse zorunluluk arz etmektedir. Aksi halde aşırı makyajlı görünmenize ve daha abartılı durmasını sebebiyet verecektir.
    Kırmızı ruj sürerken mutlaka fırça kullanmalısınız. Yapısı ve rengi gereği ağır ton da olmaması ve istediğiniz tonu yakalamanız açısından bu oldukça önemlidir. Aksi halde kalın bir tabaka halinde sürmüş olacaksınız.
    Kırmızı ruju kullanırken diğer bir önemli faktör ise kıyafetinize, ten renginize, saç renginize ve gideceğiniz ortama uygun olup olmamasına dikkat etmelisiniz. kırmızı ruj özellikle beyaz tenli hanım efendilere, siyah saçlı ve tonlarına daha çok yakışmaktadır.
Rate article
Add a comment