Londra’da A’dan Z’ye Gezilecek Yerler

londra'da en güzel gezilecek yerler Gezi

Aziz Paul Katedrali

İngiltere başkentinde bulunan Katedral’in yapımı 17. Yüzyılda tamamlanmıştı. Şehrin en çok ziyaret edilen yapılarından biri olan katedral, haç şeklinde yapılmış bir kilisedir. Katedralin tarihi açıdan da önemi; II. Dünya Savaşında 28.000 Amerikan askerinin ölümü adına yaptırılmış olmasıdır.

Buckingham Sarayı

Saray adını; 18. Yüzyılın en başlarında; Buchingham dükleri için yapılmış olan evlerden almaktadır. Resmi etkinlikler için kullanılan sarayın içinde devlet odaları da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra saray belli dönemlerde halk ziyaretine de açılmaktadır. Londraya gittiğinizde bir görsellik harikası olan Buchingham Sarayını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Grenwich Gözlemevi

1675 senesinde; İngiltere Kralı II. Charles tarafından, İngiltere Kraliyet Rasathanesi ismiyle kurulmuş gözlemevinin asıl kurulma amacı; denizcilerin konumlarını kesin olarak tespit edebilmekti. Grenwich Gözlemevinin en çok bilinen ve en net özelliği ise başlangıç meridyeninden geçmesidir.

Hyde Park

Kraliyet Parklarından en büyüğü olan Hyde Park; Dünyanın da en büyük parklarından biridir. Dünyada ki en büyük parklarından biri olan bu parkı da gezip görmemek olmaz.

Kensigton Sarayı

1689’dan sonra 50 yıl süreyle; William ve Mary tarafından alınarak Prenses Diana tarafından kraliyet sarayı olarak kullanılan bu saray; buram buram tarih kokmakta. Londra gezinize Kensigton Sarayını da dâhil ederseniz; Diana’nın kraliyet elbiseleri, kral pelerinini görme imkanınınız olacak.

London Eye

Millenium Jant olarak da bilinen London Eye; 135 metre kadar yüksekliktedir ve Avrupa’nın en yüksek dönme dolabı özelliğindedir. London Eye ile harika bir güne imza atacaksınız.

Royal Opera House

Bale, opera gibi sanatları temsil eden; Royal Opera House Birleşik Krallıkta ve Londra Merkezinde yer almaktadır. Bir sanat aşığıysanız mutlaka Londra ziyaret etmeniz gereken mekân; Royal Opera House olacaktır.

Rate article
Add a comment