Makyaj Yapmanın Önemli Püf Noktaları

makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir Kadın

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj yapmak, tüm kadınların güzellik için kullandığı küçük düzeltmelerden yoğun işlemlere kadar kullanılan bir güzelleşme seçeneğidir. Makyaj yapmayı önce annelerden sonra da izlediğimiz yakın çevremizden öğreniriz . Günümüzde internet ile birlikte de bir çok farklı makyaj tekniği uygulamasına rahatlıkla ulaşabiliriz. . Bu uygulamalardan önce makyajın temel bilgilerini bilmemiz sonra arzu ettiğimiz makyaj uygulamasını yapmamız ise makyajımızın daha hızlı yapabilmemize daha uzun güzel kalmasına yardımcı olur.

Makyaj Nasıl Yapılmalı

Sizlerle makyaj yapmanın temel noktalarından derlediğimiz Cildi nemlendirme, göz makyajı, Göz güçlendiren jel kalem uygulaması , gözler için gölgeleme, kaş makyajı , yüz parlaklığı verme, Allık kullanımı , Ruj ve dudak kalemi kullanım konularından oluşan , 8 önemli püf noktasını paylaşmak istiyoruz…

Makyajın 8 püf noktası

  1. Cildinizi Önce Nemlendirin

Başarılı bir makyaj işlemi uygulamak için uygulama, yüzünüzü yıkadıktan, peeling yaptıktan ve nemlendirme işleminden hemen sonra uygulanmalıdır. Sıcak su, yüz masajı ve krem cildinizi temizleyerek, kuru cildi nemlendirir. Bu temizlik, nemlendirici ve makyaj uygulamak arasında kesinlikle hiçbir fark olmadığı anlamına gelir.

  1. Göz Makyajı Nasıl yapılmalı

Göz makyajına daima önem verin, unutmayın, yüz yüze geldiğiniz herkes ilk olarak suratınıza bakacak ve gözleriniz sayesinde sizinle iletişime geçecek. Göz makyajını kesinlikle arka plana atmayın.

  1. Kahverengi veya Siyah Jel Kalem Gözleri Güçlendirir

Tipik göz kalemlerinden daha pigmentli, fırçalı jellerden daha az dağınık ve sert sıvılar veya işaretleyiciler den daha iyi olan su geçirmez astarlar daha sıkı, daha fazla soluk kalan gözleri yeniden yaratır. Sabit bir el için, dirseğinizi masanın üzerine koyun. Aynaya bakın, çenenizi kaldırın ve küçük ileri geri hareketlerle üst göz kapağının tabanı boyunca çizim yapın. En dıştan başlayın ve gözyaşı kanalına doğru çalışın, göz kapağınızın dörtte üçünü kapsayın.

  1. Gözleri Vurgulamak İçin Nötr Gölgeler Kullanın

Doğal tonlar, koyu gözler için sıcak tonlar, açık gözler için cesur tonlar daima iyidir. Gözünüzün tamamına kontur yapmanıza gerek yok. Ancak, göz kapaklarındaki soluk ve ışıltılı bir gölgenin yorgun gözlere ışıltı verebileceğini, orta derecede bir gölge oluşturabileceğini, hemen üstündeki herhangi bir etli çıkıntıyı düzenleyeceğini ve gözlerin daha büyük görünmesini sağlayabildiğini unutmayın.

  1. Kaşlarınızı Doğru şekilde Yapın

Kaşlar yüz ifadesinin anahtarı olduğu için doldurmak, uzatmak ve bakım yapmak için çaba gösterin. Doğal tutun ve kaş uzama yönünü izleyen kısa, tüylü kaş kalemi kullanın. Daha sonra, gerekirse kalem tabanına yapışacak olan seyrek alanları boya ile doldurun. Karıştırmak için spiral bir fırça veya eski bir maskara çubuğu kullanın.

  1. Yüzünüzdeki Parlaklığa Önem Verin

Yüz makyajı parlaklığı geri kazandırır ve sağlıklı bir görünüm sağlar. Solgun, macunsu, küllü cilde karşı koymak ve solukluğu doğru şekilde düzeltebilmek için size uygun , kaliteli nemlendiriciler kullanmanız çok önemlidir. . Bu nemlendiricileri sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak cildinize sürün. Duş sonrası kullanımı uygun olan nemlendiricilerden de satın alın ve duş aldıktan sonra bunları yüzünüze uygun bir şekilde uygulayın.

  1. Elmacık Kemiklerinizin Üzerine Allık Sürün

Parlak krem allık, yüzünüze renk katar. Doğal görünümlü bir yüz için cildinize doğrudan uyum sağlarken, muhteşem bir görünüm elde edersiniz. Cilt tonunuza bağlı olarak pembe, gül, kayısı rengi veya kırmızı renk tonlarını seçin.

  1. Dudak Kalemi Ve Rujunuzu Değiştirin

Dudak kalemi ile doğal dudak tonunuzu eşleştirmeniz çok önemlidir.. Sınırları çizin, ancak iki yeni nokta çizmek yerine hafifçe yuvarlayarak soluk, asimetrik veya inceltici bir üst dudak çizgisini çizin. Ardından, ağız çevresindeki halka ve rujun, hatlara taşmasını önlemek için tüm ağzı bir taban olarak astarla doldurun. Parlak değil, kremsi bir ruj seçin. Ne tercih ederseniz, dudak renginize ve uyguladığınız astara uyması için soluk tonları atlayın. Beyazlatılmış dişleri ve göz kamaştırıcı gülüşünüzü yansıtmak için şeftali pembe, gül veya kırmızı gibi yeni bir renk tonunu denemeye cesaret edin.

CİLDİNİZE İYİ BAKIN

Makyaj uygulamalarının cilde kozmetik ürünlerle kimyasallar bulaştırdığını ve cildin nefes almasını önlediğini unutmayın.

Bu uygulamaları doğru şekilde temizlemeniz gerektiğini unutmayın. aksi taktirde cildiniz bir süre sonra sağlığını kaybeder.

Ayrıca doğru beslenmek ve sağlıklı yaşam tarzını benimsemek cildinizi sağlıklı esnekliğe ve renge kavuşturur ve makyaj uygulama miktar ve oranınızı azaltarak sadece küçük rötuşlar yapacağınız güzelliğe kavuşmasına yardımcı olur.

Güzellik dolu günler dileriz

Rate article
Add a comment