Maydanoz Sapının Faydaları Nelerdir?

Faydalı
maydanoz sapının faydaları

Maydanoz her evde tüketilen sağlık açısından her hangi bir sorun teşkil etmeyen, aksine faydalı olan bir sebzedir. Bu yazımızda sizlere maydanoz sapının faydalarından bahsedeceğiz. Bir çok kişi yemek yaparken kullanır,salata,yaparken kullanır ama saplarını mutlaka keser çöpe atar. Çünkü faydasını bilen bilinçli insan sayısı çok az ülkemizde.

MAYDANOZ SAPININ FAYDALARI NELERDİR?

Maydanoz sapı  hastalıklar ile savaşabilen bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut direncini arttıran bir besindir. Bağırsak kanserinde önemli bir rol oynayan maydanoz sapının neredeyse orta dereceli bağırsak kanseri olan kişilerde kisti tamamen öldürdüğü saptanmıştır. Aynı zamanda astım hastalarında test aşaması biten maydanoz sapının astımı tamamen yok ettiği de bilinmektedir. Kanserojen maddeleri vücuttan birikmeden atmaya yarayan maydanoz sapı sürekli kullanımlarda meme kanseri,prostat kanseri ve benzeri gibi hastalıkları daha başlamadan yok ettiği gözlemlenmiş olup doktor tavsiyeleri arasında yer almaktadır. Maydanoz lutein ve zeaksantin olmak üzere 2 çeşit vücuda sağlıklı madde barındırmaktadır.

MAYDANOZ SAPININ KULLANIMI NASIL OLUR

Maydanoz sapı kullanacak olan kişinin ne şekilde tüketeceğini burada açıklayacağız. Salata ve yemek yaparken maydanoz sapının kesip atmak yerine küçük küçük parçalara ayırıp salata ve yemek içinde tüketilebilir. Aynı zamanda sıcak su içinde 10 15 dakika kadar beklettiğinizde özünü suya bırakan maydanoz sapı hafif sarımsı renginde suyu içilebilir. Tabi ki çay şeklinde içilirken içine şeker katılmamalıdır.

Rate article
Add a comment