Meme Estetiği Hakkında Şehir Efsaneleri

Kadın

Meme estetiği hakkında dolaşan şehir efsaneleri nelerdir? Kadınlar göğüslerinin daha dolgun ve biçimli gözükmesini isterler. Bu nedenle göğüs estetiğine başvururlar. Meme estetiği hakkında yanlış bilinenler nelerdir?

Göğüslerinde hacim ve form ile iyi bir donanıma sahip olmayan kadınlar, göğüsleri daha yuvarlak, daha sıkı, daha pürüzsüz ve estetik açıdan daha çekici hale getirmeyi amaçlayan bir kozmetik tedavi olan meme büyütme mamoplastisi, uygulamak isterler. Bıçağın altına girmeye karar verdiyseniz, her koşulda aşağıda belirtilen hatalardan kaçının. Bunların bazı küçük ve son derece ciddi sorunların önünü açtığını unutmayın.

Meme Estetiği Hakkında Yapılan Yanlış Hamleler

Uzmanlara göre, herkesin yapabileceği en büyük hata, sırf bir başkasını etkilemek için vücudunun bir bölümünü değiştirmektir. Kadınların göğüs büyütme ameliyatı yapmayı planlamalarının çeşitli mantıklı nedenleri vardır. Bazıları doğum sonrası imajını renklendirmek isterken, diğerleri mastektominin bir sonucu olan meme asimetrisini düzeltebileceğini düşünmektedirler.

Uygun Bir Cerrah Seçmemek

Yapılan yanlışlardan ilki uygun bir uzman cerrah seçilmemesidir. Bazı kadınlar fiyatın uyguluğuna aldanarak bu hatayı yapmaktadırlar. Meme büyütmenin sonucu tamamen cerrahın yeterliliğine bağlıdır; bu nedenle, doğru olanı seçmek zorunludur. Bir randevu planlamadan önce, kapsamlı bir geçmiş kontrolü yapın ve ilgili pratisyenin dürüst, empatik, etkileşimli, ısrarcı ve erişilebilir olup olmadığına bakın.

Önemli Soruları Sormayı Unutmak

Göğüs büyütme ciddi bir cerrahi işlemdir; bu nedenle, özellikle ilk konsültasyon sırasında işleri hafife almamalısınız. Cerrah hem faydalar hem de reaksiyonlar hakkında bilgi verecektir. Bazı önemli soruları sormayı unutmamalısınız. Gerekirse bunları bir yere yazın.

  • Tesisiniz akredite edildi mi?
  • Kesiğin boyutu ve şekli ne olur?
  • Herhangi bir olası komplikasyon var mı?
  • Önceki çalışmalarınızdan bazılarını, önceki ve sonraki resimlerini görebilir miyim?
  • Hangi sonucu beklemeliyim?
  • İyileşme süreci nasıl olacak?

Meme Estetiği Hakkında Yanlış Bilinen Efsaneler

Göğüs estetiği yaptırmak isteyen kadınlara verilen yanlış tavsiyeler bu sektörde bazı şehir efsanelerini doğurmaktadır. Bunları aşağıda sizin için sıraladık.

Meme İmplantları 10 Yılda Bir Değiştirilmelidir

Bu yanlış bir bilgidir. Üreticiler genellikle meme implantlarına 10 yıllık bir garanti verirler, ancak bu sadece 10 yıl sürdükleri anlamına gelmez. İmplantlarınız başarısız olmadıkça veya boyutunu ve implant tipini değiştirmek istemiyorsanız, meme implantlarınızı 10 yıldan fazla kullanabilirsiniz.

Meme Estetiği Doğallığı Bozar

Bu yanlıştır. Bu efsanin oluşmasını sağlayan yanlış implant seçimidir. Doğal figürünüzle çalışan meme implantlarını seçerek, deneyimli bir plastik cerrah, çok doğal görünen ve hissettiren meme büyütme sonuçları oluşturabilir.

Meme Büyütme Operasyonu Sadece Genç Kadınlar İçindir

Hayır! Her yaştaki kadın eğer görüntüsünden memnun değil ise meme büyütme operasyonu sayesinde istediği şekle kavuşalabilir ve özgüvenini arttırabilir.

Göğüs Büyütme Yaptırdıktan Sonra Emziremezsiniz

Bu durum söz konusu değildir. Göğüs büyütme emzirmeyi etkilememelidir. Emzirmek istiyorsanız plastik cerrahınıza söyleyin, böylece en iyi sonuçlar için prosedürünüzü planlayabilir. Size en doğru implant çeşidini önererek emzirmenizi kolaylaştırabilir.

Göğüs Büyütme Operasyonundan Sonra Sonuçlarını Hemen Görebilirsiniz

Bu kısmen doğrudur. Göğüslerinizdeki değişiklik hemen olacaktır, ancak nihai sonuçlarınız ameliyattan altı ay sonrasına kadar görünmeyebilir. Bu süreç ise göğüs implantlarının yumuşama ve yerleşme evresi olarak hesaplanır.

Rate article
Add a comment