Obezite Cerrahisi Sonrası Vücut Germe

Obezite Cerrahisi Sonrası Vücut Germe Sağlık

Obezite cerrahisi sonrası vücut germe nasıl yapılır? Cerrahi uygulamalar kısa sürede kilo kaybetmeye neden olduğundan vücutta deformelerin oluşmasına zemin hazırlar. Obezite cerrahi sonrası vücut germe vücutta oluşan deformelere garantili olarak çözüm yolları sunmaktadır. Obezite cerrahisi sonrası vücut germe nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir cevapları yazımızda.

Obezite cerrahisi kilolu hastaların daha kolay kilo vermesini sağlamak amacıyla sindirim sistemlerine cerrahi girişimlerin yapılmasını ifade eder. Obezite cerrahisinin başarılı sonuçlar sunması için kişinin operasyon sonrasında da önerilen beslenme ve spor planına devam etmesi gerekir. Özellikle kaybedilen kiloları korumak ve fiziksel açıdan tatmin edici bir görünüm yakalamak için operasyon sonrası dönem oldukça önemlidir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Vücut Germe Uygulaması

Vücut germe uygulaması kilo kaybının akabinde kalan yağların giderilmesini amaçlar. Cilt yüzeyi kilonun etkisiyle aşırı şekilde gerildiğinden dolayı kilo kaybının sonrasında vücudun eski görüntüsüne ulaşması zordur. Bu durumda vücudun gevşemesi ve sarkması söz konusu olacağından vücut germe ameliyatı gündeme gelecektir. Vücut germe operasyonu fiziksel deformelerden şikayetçi durumda olan kadın ve erkekler için uygundur.

Operasyon sırasında kalçadan, karın bölgesinden vs. gibi çeşitli bölgelerden yağ alınarak vücudun eski formuna geri dönmesi amaçlanır. Genel anestezi eşliğinde yapılan bu operasyonun sonrasında titiz bir şekilde kilo kontrolü sağlanır. Operasyon sonrası son derece kritik olduğundan dolayı hızlı iyileşme süreci için çeşitli durumlara dikkat edilmesi gerekir.

Estetik Kimlere Yapılabilir?

Vücut germe ameliyatı genel sağlık durumu bu operasyona uygun olan, beslenme şartlarına uygun hareket eden kişilere yapılır. Cerrahi işlemlerin gerçekleştirilmesi için kişinin ameliyat şartlarına uygun olması gerekir. Ameliyatın herhangi bir risk oluşturmayacağına karar verildiği takdirde işlemlere geçilir.

Kol germe, meme dikleştirme, karın ve kasık bölgesinin sıkılaştırılması, bacakların toparlanması ve gibi yöntemlerle vücudun eski haline geri döndürülmesi amaçlanır. Her bölge için farklı şekilde operasyonlar gerçekleştirilirken, kesiler dikiş izine neden olabileceğinden iz kalmaması için bir süre beklenmektedir. Kişinin kilosu değişken durumdaysa estetik ameliyat öncesinde hastanın ideal kilosuna dönmesi gerekir.

Obezite cerrahisi yöntemi hastanın hızla iyileşmesini sağlamak, obeziteden kaynaklı ortaya çıkan rahatsızlıkları gidermek için yapılan bir operasyondur. Temel amaç hastanın iyileşmesi olurken, sarkan vücut görünümün ortadan kalkması için çeşitli operasyonların uygulanması söz konusu hale gelmiş olacaktır.

Obezite hastalığı çeşitli hastalıkları beraberinde getirebilir. Ancak operasyon sonrasında iyileşme süreci başlarken, hastanın hayat kalitesinde iyileşmeler meydana gelecektir.

Nasıl Yapılır?

Karın germe, bacak ve kol germe, yüz germe gibi yöntemler obezite cerrahisi sonrası vücut germe teknikleri arasında yer alır. Her hasta her tedavi yöntemine ihtiyaç duymayacağından dolayı bu yöntemler tek tek yapılabildiği gibi, hepsi birden de yapılabilir. Bu konuda kararı doktor ve hasta birlikte vererek hangi tekniklerin uygulanacağına bakılmaktadır. Verilen kilo miktarına bakılarak bazı kişilerde yalnızca karın ve bacak germe yeterli olurken, bazılarında ise buna ek olarak meme germe gibi çeşitli uygulamalara da ihtiyaç duyulabilir.

Özellikle çok fazla kilo veren kişilerin kol bölgesine de müdahale edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle estetik tedavisi öncesinde yapılacak uygulamalar titizlikle planlanarak kişiye uygun bir sonucun ortaya çıkarılması sağlanır. Estetik uygulamaların sonrasında hastaların normal hayatına ne zaman dönebileceği operasyonu gerçekleştirmek isteyen kişilerin merak ettiği sorular arasındadır.

Estetik türüne bağlı olmak üzere bir hafta ile on gün arasında kişilerin sorunsuz olarak normal hayatına döndükleri bilinmektedir. Obezite cerrahisi sonrası vücut şekillendirme günümüz imkanlarıyla kolay bir şekilde yapılabildiğinden kısa sürede vücut deformasyonlarına çare sunmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Rate article
Add a comment