Paletten Yatak Yapımı – Farklı Kullanım ve Uygulama Fikirleri

palet yatak yapımı tek kişilik Faydalı

Paletten yatak yapımı; endüstriyel tasarımın hayatımıza girmesi ile birlikte birçok farklı materyalle birlikte kullanılarak ev dekorasyonlarımızın vazgeçilmez parçası haline gelmeye başladı. Özellikle kendin yap trendi şimdilerin en popüler hobileri arasında yerini aldı bile. Paletten yatak yapımı – farklı kullanım ve uygulama fikirleri yazımızda palet kullanarak nasıl kendi evinizde yatak odanızı dekore edebileceğinize dair harika fikirler verirken, birbirinden farklı kullanım avantajlarını sizlere tavsiye niteliğinde sıraladık. Gelin birlikte paletten neler yapılır ve nasıl kullanabiliriz inceleyelim.

Minimalist Palet Yatak Fikirleri

Sadelikten hoşlananlar ve minimal yaşamı benimsemiş olanlar için gayet kullanışlı olan paletler istediğiniz yatak odası dekorasyonu için dilediğiniz gibi şekillendirilebilir. Dilerseniz çift kat palet kullanarak da yerden biraz daha yükseltebilir ve daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Çift Kişilik Palet Yatak

En büyük artısı olarak odanızın büyüklüğüne göre yatağınızı tasarlıyor olabilmeniz. Standart yatak bazalarının ölçüleri dışında dilediğiniz ebatlarda uygulayabilirsiniz. Tasarladığınız paletlerin üzerine eşit ölçülerde yatağınızı kullanabilirken, isterseniz yan kısımlarda boşluklar kalacak şekilde bir tasarım da hazırlayabilirsiniz. Bu boş alanlara çiçek, kitap, mumluk gibi zevkinize göre dekorasyon materyalleri kullanarak renklendirmeniz mümkün. Görsel olarak nasıl olur diye düşünüyorsanız, örneklerde gayet şık tasarımlar elde edilebildiğini görebilirsiniz. Paletten yatak yapımı olukça basit olduğu gibi tamamen sizin zevkinizle şekillenebilir bir uğraş.

Alandan Tasarruf Edin

Küçük dokunuşlarla odanızdaki kısıtlı alandan tasarruf edebilir ve kullanışlı şekilde faydalanabilirsiniz. Örneğin yatağınızın altındaki paletlerden birer sıra yükselterek eşyalarınızı saklamak veya daha dekoratif alanlar oluşturmak için değerlendirebilirsiniz. Ayrıca çekmece tarzında saklama alanları oluşturabilir, kapaklı ya da açık olarak kullanabilmeniz de mümkün.

Bohem Palet Yataklar

Eğer rahatlığınıza ve özgürlüğünüze düşkünseniz tam sizlik bir dekorasyon örneği diyebilirim. Moda dünyasında sıkça duyduğumuz bohem havası yatak odalarımızın da tarzını oluşturmada bizlere ilham veriyor. Bağımsızlığına düşkün ve özgür ruhlu insanların rahat yaşam tarzını yansıttığı bu tarzı eminim çok seveceksiniz.

Işıklı Palet Yataklar

Farklı ışık oyunları ile odanıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Zeminde kullandığınız paletlerin arasından ışıkları geçirerek bir nevi gece aydınlatması da sağlamış olacaksınız. Işıklı palet yatak yapımı pek uzmanlıkta gerektirmiyor. Birçok yapı markette bulabileceğiniz hazır kablolu aydınlatmalar veya led şeritler işinizi fazlasıyla görecektir.

Paletten Asma Yatak – Hamak Yatak

Eğer daha marjinal bir dekorasyon istiyorsanız ve odanız müsaitse size farklı bir dekorasyon örneği daha. Tavandan paletlerin köşelerine halat veya zincir gibi materyallerle bağlamalar yaparak yatağınızı yerden yüksekte ve aynı bir hamak havasında kullanabilirsiniz.

Paletten Çocuk Odası Dekorasyonu

Paletten Yatak Yapımı

Kullanım ve uygulama açısından farklı olan palet yataklar, çocuk odaları içinde bizlere farklı dekorasyon fikirleri sunuyor. Aynı zamanda çocuklarının yataktan düşmesinden endişe eden ebeveynler için birebir diyebiliriz. Dilerseniz tek kat palet kullanarak yerden fazla yüksek olmayan bir yatak yapabilirken dilerseniz yan kısımlara destek paletler ekleyerek ekstra güvenlik sağlayabilirsiniz. Tabi güvenlik açısından bazı artılar sağlasa da paletlerin köşe kısımlarını biraz elden geçirmeniz faydalı olacaktır. Belki yumuşak bir malzeme ile kaplayabilir ve daha güvenli kullanım sağlayabilirsiniz.

Paletten Yatak Yapımı ve Uyum

Dekorasyonda en önemli prensiplerden birisi uyumdur. Paletten yatak yapımı pratik çözümler sunarken birlikte kullanacağınız yardımcı dekor ürünleri odanızın daha şık gözükmesini sağlayacaktır. Paletten yaptığınız yatağınızı dilediğiniz renkte boyayabilir, farklı endüstriyel ürünleri tasarımınızla harmanlayabilir, çiçekleriniz ve kitaplarınızla renklendirebilirsiniz.

Paletten Yatak Yapımı – Farklı Kullanım ve Uygulama Fikirleri başlığı ile hazırladığımız bu makalemizdeki palet yatak modelleri arasından esinlenerek, kendinize özgü tasarımlar çıkarmanızı dileriz. Sevgiyle kalın.

Rate article
Add a comment