Pamukkale Hakkında Bilgiler

Gezi
pamukkale hakkında bilgiler

 Pamukkale  beyaz travertenleri olan doğal mineral sularından oluşan, dünyada görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Dünyanın her yerinde travertenler var ancak kireç taşları üzerine oluşum sağlamış ve mineralli sıcak suyun çıktığı, travertenlerin üstünden akan başka hiçbir yer yoktur dünya da. Eşi benzeri olmayan Pamukkale aynı zamanda denizlinin en büyük ilçesidir. Dünyanın dört bir yanından en çokta orta asyadan çin ve japon ülkelerinden gelenler daha çok.  Yerin altından çıkan bu değerli su insan vücudundaki bir çok hastalığa şifa olabiliyor. Damar şişkinliği,romatizma gibi hastalıklar ile mücadele eden kişiler genellikle pamukkale de şifayı bulabiliyor.

Pamukkale’nin çevresinde aynı zamanda termal havuzlar,kaplıcalar,masaj salonları ve eylence mekanları gibi bir çok alanda ilginizi çekebilecek yerler bulunuyor. Dünya miras listesinde yer alan pamukkale ülkemizin bir sembolü haline gelmiştir. Denizlide gezilecek yerler denince ilk akla gelen tabiki de pamukkale oluyor. Pamukkale hakkında bilgiler edinmek isterseniz doğru sitedesiniz diyebilirim. Yamaç parasütleri ile gezinize heyecan katarak pamukkaleyi yukarıdan görebilirsiniz. Yada bir sabah kalvaltısı yapmak isteyip nerede yapacağınızı bilmiyor iken bir anda kendinizi balon üstünde pamukkaleyi seyrederken kayvaltı yaptığınızı görebilirsiniz. yaklaşık 10 km çevresinde bir tur bisiklet binebilirsiniz.

Travertenlerin hemen önünde büyük ördekli göl bulunmaktadır. Bu gölde besleyebileceğiniz balıklar ve ördekler vardır. Pamukkaleye girişte karşınıza fotoğraf çekilebileceğiniz bir deve çıkacaktır. Bu deva uysal ve eğitimli olduğu için ziyarete gelenler korkmadan yaklaşabilirler. Hemen karşı tarafta ise çarşı bulunmaktadır. Bu çarşıda memleketinizdeki insanlara hediye olarak götürebileceğiniz hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Rahatlamak ve gevşemek isterseniz çeşitli spa masajı uygulayan dükkanlar mevcut olup ücreti dahilinde kese ve köpük hizmeti alabilirsiniz.

Rate article
Add a comment