Para ve ilişkiler hakkındaki gerçek

para ilişkileri İlişkiler

PARA !! Ergh! Eşinizle tartışıyor veya katılmıyorsunuz? Üzücü gerçek şu ki, sadece sen değilsin. Ramsey Solutions tarafından yapılan araştırmaya göre, çiftler için parayla mücadle, sadakatsizlikten sonra ayrılmazlığın bir numaralı nedenidir.

Bu nesildeki çoğu insan, ciddi mali kargaşa içinde evli değil. Denkleme başka bir kişi eklenirse ne kadar kötü olacağını hayal edebilirsiniz. Bu özellikle siz ve eşiniz aynı finansal önceliklere sahip değilseniz geçerlidir.

Eşiniz tatillerden tasarruf etmek veya arkadaşlarınızla zaman geçirmek isterken bir yatırım aradığınızı düşünün. Bir çift olarak, finansal geleceğinizi en baştan planlamaya başlamanız önemlidir.

İlişkilerde para önemli mi?

Para, birçok insanın ilişkilerinde çok hassas bir konudur. Bazıları sevginin okuldayken fethettiğini düşünürken, diğerleri faturaları ödemediğine inanıyor. Para önemlidir çünkü bir çift olarak neler yapabileceğinizi belirler ve ilişkiniz için sınırları belirler.

Başkasına ya da bir başkasına bakarken pek çok beklenti vardır; ve ilişkilerde para kazanmanın sonsuz yolları var. Bu nedenle, para eksikliğinden sarsılmayan kalıcı bir ilişki adına istikrarlı kalmak önemlidir.

Bir ilişkide, kişisel finansal yükümlülükleriniz ilişkinin finansal yükümlülükleri haline gelir. Başınızın üstündeki çatı aynı zamanda eşinizin başının üstündeki çatıdır. Faturalarınız da onlara ait olacak. Bu, partnerinizin sorun çözememesinin ikinize de neden olduğu anlamına gelir.

İlişkilerde paranın önemli olmasının nedenleri

Güç

Para güçle gelir; ve toksik bir ilişki bırakmak da dahil olmak üzere kuvvetle bağımsız kararlar alabilirsiniz. Birçok insan toksik ilişkilerden muzdariptir çünkü Komisyon ortaklarına bağımlıdırlar. Finansal açıdan istikrarlı bir ilişkiniz varsa, kendinizi veya çocuklarınızı düşünmeden toksik bir ilişki kurmaya zorlayabilirsiniz.

Lüks

Herkes hayatta güzel şeyler ister; ve aşırı lüks arayışında olmasalar bile, sadece rahat bir yaşam sürmek isteyebilirler. Para, istediğiniz veya ihtiyacınız olan her şeyi doğru zamanda almanızı sağlar. Karayipler’de tatil ister misiniz? Çocuklarınız için en yeni X-Box’ı satın almak ister misiniz? Patlama! Yeterli parayla hiçbir malzeme ulaşılamaz.

Mutlu, sağlıklı çocuklar

Çocuklarınız varsa, para daha da önemli hale gelir. Bu çocuklara bakmak oradaki her ebeveynin gururu. Para onlara en iyi sağlık, eğitim, güvenlik ve mutlu ve sağlıklı büyümek için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayabilir.

Barış

İkiniz arasında yeterli para varsa, argümanlar önemli ölçüde düşecektir. Finansal açıdan istikrarlı bir ilişkide, hiçbir ortak diğerinin ardındaki güdüler hakkında endişelenmek zorunda değildir.

İlişkilerde, finansal konulara dikkat etmek önemlidir. Mali durumunuzda ortağınıza açık olun ve aynı şeyi bekleyin. Uzun vadede stres yaratan olmaktan kaçınmak için para, geleceğiniz ve beklentileriniz hakkında konuşun!

Rate article
Add a comment