Patates Suyunun Faydaları

Faydalı
patates suyunun faydaları

Patates bir çok yemeklerde keklerde ve tatlılarda kullanılan bir yiyecektir. İçerisinde bulunan vitaminler ve mineraller ile sağlıklı beslenmeyi kolaylaştırır. Çiğ patates suyu içilebilen ve çok sağlıklı bir karışım olarak bilinir. Patates suyu faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Şifa kaynağı olarak bilinen patates suyu faydaları gelin hep beraber inceleyelim ve öğrenelim.
Patates suyunun vücudunuza sağlıklı bir şekilde vitaminleri ve mineralleri alabilmeniz için  aç karnına tüketmeniz gerekiyor.

Eklemlerde Ağrı Ve iltihaplanmayı Engelliyor: Güçlü bileşenleri olan patates suyu, bel ağrılarına çok iyi geliyor. Sırt ve eklem ağrıları çekenler ise tüketmesi halinde eklemlerdeki dayanılmaz acıya son veriyor.

Mide Sorunları Ve Kabızlık: Midenizde yanma , şişkinlik gibi sorunlar yaşıyorsanız, özellikle kabızlık sorunları çekiyorsanız size patates suyunu öneriyoruz. Mide ülseri insanı çok zor durumlara sokabiliyor. Ama bir bardak patates suyu tüketmeniz halinde ülser riskini ve oluşumunu en aza indirmiş oluyorsunuz.

Mikrop Yok Edici Özelliği Var: Patates suyunun faydaları saymakla bitmiyor içerisinde bulunan antioksidan maddeler sayesinde vücudunuzdaki mikroplarla savaşmak artık çok daha kolay bir hale geliyor. Mikrop kırıcı özelliği bulunan patates suyunun her derde şifa olduğu biliniyor.

Hiper Tansiyon Can Alıyor: Günümüzde her 10 kişiden 1 inde yüksek tansiyon olma riski çok fazladır. Ölümcül riskleri bulunan yüksek tansiyonlu hastalar kendilerine çok dikkat etmeli ve stresten uzak durmalıdır. Patates suyu tansiyon riskini dengeleyerek sağlıklı bir hayat sürmenizi sağlıyor.

Kansızlık Problemleri Ortadan Kalkıyor: Patates suyunun faydalarından biriside kansız insanlar için sağlıklı bir içecek olmasıdır. Her gün 2 su bardağı çiğ patates suyu tüketmeniz halinde zamanla alyuvarları onararak kan oluşumunu dengeleyici özelliği bulunur.

Kilo Vermek İsteyenler Kullanabilir: Patates suyunun hiç bilmediğiniz faydalarından birisi lif yapısı çok olan patates diyet yapanlar arasında zayıflamaya yardımcı bir besin olarak bilinir. Metabolizmanızı hızlandırarak hızlı kilo vermenize çok faydası dokunacaktır.

Sivilcelerden Kurtulma Vakti Geldi: Cilt problemleri günümüzde her insanın başına gelen başlıca hastalıklardan birisidir. Aslında tam hastalık sayılmaz ama yaşama sevincinizi kıracak şekilde yapılandırılır. Her insanın suratında yada herhangi bir yerinde siyah nokta ergenlik döneminde yada tükettiğiniz besinlerden ötürü sivilce çıkar. Bu gibi sorunların üstesinden doğal olarak gelmek için patates suyunu pamuk yardımı ile sabah aksam olmak üzere sivilce ve siyah noktalarla temas ettiğinizde sağlıklı bir cilt haline dönüşecek ve sizi koruyacaktır.

PATATES SUYU NASIL HAZIRLANIR?

İlk önce 1 bardak su hazırlayın. Ondan sonra 1 tane patatesi soyun ve güzelce yıkayın. Meyve sıkacağı yardımı ile soyduğunuz patatesin suyunu iyice çıkartın. Hazırladığımız suyun içine patates suyunu ekleyin ve karıştırın biraz. Ağrıyan eklem yerleriniz var ise sürebilirsiniz iyi gelir. Eğer içecekseniz tadı biraz acımtırak bir halde olduğu için herhangi bir meyve suyu ile karıştırmanızı öneriyoruz. Sabah kahvaltı yapmadan önce 1 bardak patates suyu tüketirseniz midenizdeki ülser gibi sorunlar ile daha kolay başa çıkabilirsiniz.

Patates suyu faydaları saymakla bitmez ama kanıtlanmış ve denenmiş olarak sizlere en etkili yöntemleri göstermiş olduk. Bir bilgi daha eklemek isteriz. Patatesi kızartma olarak tüketmeniz halinde bu sorunların hiçbirine fayda etmeyeceğini bilmenizi isteriz.

Rate article
Add a comment