Platonik Aşk Cinsel Aşk Kadar Güçlüdür

platonik aşk ne demek İlişkiler

Platonik Aşk Cinsel Aşk Kadar Güçlüdür Kadınların Erkeklerin Geçerlilik İçinde Olmalarına Gerek Yok Erkekler, vücudu onları uyandıran insanlara çekilir. Başka bir kişiyle yakınlık hissi verebilecek fiziksel doyumu elde etmek için penetrasyon seks yoluyla boşalmaları gerekir. Böylece erkekler cinsel sevgiyi teşvik eder. Yetişkinler arasındaki sevginin her zaman cinsel motive edilmesi gerektiğini düşünüyorlar, çünkü böyle yaşıyorlar. Bazı erkekler seks yaptıkları kadınlara saygısızlık eder. Bazı erkekler ise başkalarını aşağılamak için seks kullanırlar.

Cinsel aşk, bir erkeğin sevgilisiyle hoşlandığı fiziksel doyum için minnettarlığından kaynaklanır. Cinsel aşk, bir sevgilinin ihtiyaçlarına cevap vermek yerine kendi zevkine odaklanan bir adamı içerir. Cinsel aşk sadece bir erkek düzenli seks yapmaktan hoşlandığı sürece devam eder. Yani cinsel aşk, sadece şefkat üzerine kurulu platonik aşk kadar uzun ömürlü değildir. Kadınların uyarılma döngüsü yoktur. Ayrıca kadınlar cinsel hayal kırıklığı ya da cinsel ilişkiye girme ya da başka herhangi bir cinsel etkinliğe ihtiyaç duymazlar. Kadınların duygusal bir bağlantı kurmak için bir sevgiliyle orgazma ulaşmaları gerekmez.

Erkekler platonik sevginin cinsiyetsiz olmaktan aşağı olduğunu varsayarlar. Yanıt vermeyen bir kişinin de ölü olabileceğini düşünüyorlar. Bir adam romantik akşam yemeklerine zaman ayırır ya da hediyeler için para harcarsa, şüphe yok ki çabaları bir kadını uyandırmaya yardımcı olmayacaktır. Bir kadın bu şeyleri takdir eder, çünkü bir erkeğin ona önem verdiği göstergeleridir. Bu, kadınların değer verdiği platonik sevgidir (refakatçi ve sevecen).

Kadınlar için duygusal bağlantı duygusu, bir başkasına olan sevgi ve şefkat farklı şekilde elde edilir. Kadınlar için seks fonksiyonel biyoloji değil, duygular ve zihinsel bağlantı ile ilgilidir. Kadınlar, cinsel aktiviteden daha az fonksiyonel ve daha az muhtaç olduğu için, seks yapmaktan erkeklerden daha rahat olabilirler. Lezbiyenler, duygusal ve duygusal tatmin için bu kadın yaklaşımından en iyi şekilde yararlanabilir.

Sadece kadınların

Sadece kadınların diğer yetişkinlerle yakın ilişkiler kurmak için çok az nedeni vardır. Erkek cinsel dürtü, çoğu yetişkin cinsel ilişkiyi başlatan tetikleyicidir. Bu, lezbiyenlerin neden cinsel ilişkilere başlamayı geciktirdiğini açıklayabilir. Kadınlar erkek gibi davranırsa, yetişkin ilişkileri onlardan çok daha kısa olurdu. Kadınların cinsel ilişkiye girme istekliliği, erkeklerin cinsel nedenlerle başlattığı ilişkileri simgelemektedir. Kadınların sevecen arkadaşlık isteği, heteroseksüel ve lezbiyen ilişkilerin gündelik seksin ilk tutkusu ve yeniliğinin ötesine dayanmasına izin verir.

Bir sevgiliyle uyarılma eksikliği göz önüne alındığında, seks kadınlar için erotik bir aktivite olarak anlamsızdır. Kadınlar, sürekli bakmakta olan bir kişinin zamanla biriktirdiği duygusal yakınlığa dayanan platonik sevgiye odaklanır. Platonik sevgi, sevecen arkadaşlık ve bir sevgiliye dikkat göstermektir. Kadınların bir partnere bakma yeteneği, kadınları (heteroseksüel ve lezbiyen) içeren ilişkilerin, fiziksel doyuma ve çeşitli partnerlere odaklanma eğiliminde olan sadece erkekleri (erkek homoseksüel ilişkileri) içeren ilişkilerden çok daha uzun sürdüğü anlamına gelir.

Bir kadın erkeği başta sosyal bir kişi olarak görür. Kadınlar cinsel özellikleri nedeniyle erkekleri sevmezler. Kadınlar ahlaki ve pratik destek için güvenebilecekleri erkekleri severler. Kadınlar, erkeklerin kendilerine duydukları cinsel sevgiden dolayı kendilerini önemsiyorlar. Ama bu kadınların aşkını cinselleştirmiyor. Kadınlar uyandırılmazlar ama ihtiyaç duydukları, hayran oldukları ve istedikleri duyguları severler. Kadınlar cinsel ilişki yoluyla cinsel salıverme sunarak erkek bir sevgiliyi memnun ederler.

Kadınların duygusal

Kadınların duygusal bağ mekanizması, onlarca yıl boyunca çocuklara bakmak için onları motive edecek kadar dayanıklı olmalıdır. Bu bağ mekanizması kadınların beslenme içgüdülerinden kaynaklanmaktadır ve cinsel ödüllerle hiçbir ilgisi yoktur. Erkeklerin duygusal bağ mekanizması çok daha zayıftır, bu da aileyi kendi çıkarlarını gözetmek için terk etmelerine izin verir. Bir erkeğin eve dönme konusunda temel motive edici faktör, eşinin ona düzenli bir ilişki sunacağını bilmesidir. Erkekler çocuklarını sever, ancak hayatlarını onları yetiştirmeye, diğer tüm arayışların dışlanmasına adamaya motive olmazlar.

Kadınlar duygusal geri ödemeleri diğer (cinsel olmayan) yollarla alırlar. Kadınlar sevgiyi besliyor. Kadınlar hayatlarını, birlikte olmaları ilginç ve onlarla ilgilenen bir arkadaşla paylaşmak istiyorlar. Kadınlar aşkı alıp vermemek olarak görürler. Kadınlar içgüdüleri besleyerek ve başkalarına bakma fırsatı ile motive olurlar. Kadınlar sevgi göstererek ve başkasına önem vererek duygusal ödüller kazanırlar.

Seks, insanların sevgi vermesi ve almasının sadece bir yoludur, bu yüzden çok önemli olmasına rağmen, samimiyeti geliştirmenin veya ifade etmenin tek yolu değildir.

Rate article
Add a comment