Qr Kod Oluşturma Rehberi

Faydalı

Qr Kodlar Hakkında

Qr Kod Oluşturma Rehberi. Günlük alışverişlerimizde, kafelerde, bankamatiklerde, sinemalarda, broşürlerde, web sitelerinde, cep telefonlarında, güvenlik sistemlerinde ve hayatımızın bir çok alanında karşılaştığımız Qr kod nedir ? Nasıl Oluşturulur ?. Qr kod Quick Response Code diğer adıyla hızlı tepki kodu anlamına gelmektedir. Japonya merkezli bir firma olan Denso tarafından patenti alınmış ve 1994 yılında kullanılmaya başlanılmış olan 2 boyutlu teknolojik bir bilgi iletim sistemidir. Qr kod sistemi klasik tek boyutlu barkod sistemlerinden farklı olarak iki taraflı veri barındırma özelliğine sahiptir. Gördüğümüz Qr kodlar X ve Y ekseninde veri depolama olanağı sağlayabilen yüksek kapasiteli bir alana sahiptir. Qr kodlar hasar almadığı sürece her yönden cep telefonu ve özel tasarlanmış cihazlar ile okunabilir. Qr kodlar şekiller, sayılar ve noktalama işaretleri dahil dünya üzerindeki tüm dillerde sınırsız bilgi barındırma özelliğine sahiptir.

Video, fotoğraf, haber, yazı, program, adres, ilan, telefon gibi bir çok farklı içerik Qr kod ile milisaniyeler içerisinde paylaşılabilir. Qr kodlar cep telefonları ile algılandığında kod üzerine işlenmiş olan veri dosyasına ya da internet adresine yönlendirilir. Kullandığımız cep telefonlarının çoğu ek uygulama indirmeden mevcut kameraları ile Qr kod okuyabiliyor. Herkes kendi işiyle, hobisiyle ilgili Qr kod oluşturabilir.

Kendi Qr Kodunuzu Oluşturun

Qr Kod Oluşturma Rehberi. QR Code Generator internet sitesi ile kendi Qr kodlarınızı oluşturabilirsiniz. Qr kod oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri mümkün olduğu kadar sade bir kod oluşturmaktır. Yönlendirme yapmış olduğumuz dosya, yazılım ve programlar çevrimdışı erişim sağlanabileceği için kolay ve sade kodlar oluşturulmalı, oluşturulan Qr kodlar tüm cihaz kameralarından kolayca okunabilir olmalıdır. Oluşturulan Qr kod amaca uygun olmalı ve yeterli seviyede bilgi aktarabilmelidir. Qr kodunuzu oluşturduktan sonra sitenizde, mobil uygulamanızda, kafenizde veya işyerinizde uygun ve amacına yönelik bir yerde kullanmaya başlayın.

qr-code-generator

qr-code-generator

Oluşturmuş olduğunuz Qr kodun yönlendirme yapacağı internet sayfası, dosya, yazılım, resim, video gibi kaynakların mobil cihazlar ile kullanılabilir olmasına dikkat edin. Qr kodunuzda görünebilecek uygun bir yere kod tarama işlemi sonucunda yönlendirmenin nereye yapılacağı ile ilgili küçük bir açıklama yazılması kişilerin ön bilgi sahibi olması ve Qr koda güvenmeleri için önemlidir. Ayrıca hazırlamış olduğunuz Qr kodu kullanacak olanların çevrimdışı bağlantılarda kullanabileceği kod alternatifleri sunarak metro, uçaklar gibi yerlerde kullanın.

Qr Kod Oluşturabileceğiniz Diğer Siteler

https://tr.qr-code-generator.com/

https://www.the-qrcode-generator.com/

https://www.qrcode-monkey.com/

https://karekod-olusturma.hesabet.com/

https://www.kalitebarkod.com/qr-kare-barkod-olusturucu/

https://www.qrcodematic.com/

http://goqr.me/

https://www.qrstuff.com/

Rate article
Add a comment