Salda Gölü

Gezi

Eğer güzel ülkemizde seyahat edip farklı yerler görmek istiyorsanız salda gölü Maldivlere olan benzerliği ile bir çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Burdur merkez bölgesine 4 (dört) kilometre uzaklığa sahip Yeşilova ilçesinde bulunmaktadır. Salda gölünün bulunduğu alan yaklaşık olarak 50 (elli) kilometreye yakın bir alandır. Bu alan içerisinde bulunan salda gölünün derinliği ise yer yer 190 (yüz doksan) metreyi bulabilmektedir. Ülkemizdeki diğer göller ile karşılaştırıldığında salda gölü Türkiye’nin en büyük üçüncü gölü olarak bilinmektedir. Suyun şeffaflığı ve temizliği, sahilinde bulunan beyaz görünümlü kumu ile Türkiye’nin maldivi olarak adlandırabiliriz. Turizme açılacak olan salda gölünde, hemen kenarına yapılacak olan millet bahçesinde birçok doğa sever insanlara hizmet verebilecek duruma getiriliyor. Çevre ve şehircilik bakanlığının koruması altında olan salda gölü ilerleyen günlerde çevresine yapılacak olan piknik ve park alanları ile turizme açılmayı hedefliyor.

Salda Gölünde Bisiklet Turları

Bu eşsiz doğayı ister yürüyerek isterseniz ise gölün etrafında bulunan bisiklet kiralayan şirketlerden bisiklet kiralayarak dolaşabilirsiniz. Türkiye de görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir salda gölü. Antalya,denizli,ısparta illeri salda gölüne en yakın iller arasında yer almaktadır. Geniş bisiklet turları sayesinde hem güzel bir vakit geçirmiş olursunuz hem de sağlıklı bir güne başlamış olursunuz. Salda gölünün içinde bulunan biraz magnezyum biraz soda asidi sayesinde çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Salda Gölü Millet Bahçesi

Türkiye çevre ve şehircilik bakanlığı koruma altına aldığı için çevresinde herhangi bir yapı yapılması yasaktır. Bu yüzden bakanlığın gerçekleştireceği bir proje ile turizme bir kapı daha açmış olarak. Millet bahçesi olarak adlandırılan bu proje tamamlandı ve artık yapımına bu yıl başlanacak. Kısaca bahsetmek gerekir ise millet bahçesinin içinde mangal yapabileceğiniz alanlar, çocukların oyun oynayabileceği alanlar gibi aklınıza gelebilecek bir çok çeşitli özellikler bulunuyor.

Salda Gölünü Canlı Olarak İzleyin

Salda gölüne gitmeye karar vermeden önce buradan canlı olarak izleyerek bu doğa harikası hakkında daha şeffaf bilgilere ulaşabilirsiniz. salda gölünün çeşitli yerlerine kameralar yerleştirilmiştir. Bu kameralar sayesinde gitmeden önce, salda gölünün ne kadar güzel olduğunu ve aynı zamanda konumu gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Rate article
Add a comment