Sarı Kantaron Yağından Gelen Mucizeler

sarı kantaron yağı faydaları Faydalı

Yaz aylarında üzerinde minik sarıçiçekleri ile hemen hemen her yerde gördüğümüz kendisi küçük faydaları anlatmakla bitmeyen mükemmel bitki. Sarı kantaron çiçeği ülkemizde ve dünyada oldukça yaygın yetişen çok yıllık doğal bir bitki. Uzmanları şaşırtacak kadar etkili olan birçok kullanım alanı var.

Evde Sarı Kantaron Yağı Hazırlamak

Doğal yöntemlerin etkinliği ve bilinirliği herkes tarafından kabul görüyor. Hem güvenilir hem de doğal olmaları nedeni ile çok fazla tercih ediliyorlar. Bizde evinizde mutlaka bulundurmanız gereken sarı kantaron yağının yapılışını size aktaracağız. Yaz aylarında çarşıdan pazardan alabileceğiniz sarı kantaron otunu aktarlarda da her mevsim kurutulmuş halde bulabilirsiniz. Ancak bize yağımızı hazırlamak için tazesi lazım. Kurusunu sarı kantaron çayı olarak kullanabiliyorsunuz.

Şifa Çiçeği Sarı Kantaron

Öncelikle sarı kantaron demedimizi bir kavanoza doğruyoruz. Üzerine çıkana kadar has sızma zeytin yağı, eğer yoksa normal zeytin yağı ilave ediyoruz. Üstünü bir bez ile kapatıp direk güneş gören bir yere mayalanması için 5 gün bırakıyoruz. Bu işlemden sonra şifalı yağımız kırmızı renk almaya başlayacak. Beşinci günün sonunda kavanozun kapağını kapatarak 45 gün öğle güneşi hariç güneş alacak bir yerde bekletiyoruz. İşte sarı kantaron yağınız hazır. 2-3 yıl evinizde tüm yara, yanık, kanama, romatizmal ağrılar, cilt problemleri, saç bakımı, güneş yanıkları gibi daha sayamadığımız bir çok hastalıktılığın tedavisinde haricen uyguluyoruz.

Rate article
Add a comment