Selülite Doğal Çözüm Önerileri

selülite doğal çözüm yolları Kadın

Selülite Karşı Doğal Çözümler

Son dönemlerde birçok kadın selülitler konusunda son derece dertli durumdadır. Bu kötü görünüm birtakım kıyafetlerde görünecek korkusuyla kişide endişeler yaratmaktadır. Bilimsel araştırmalar sonucunda selülitlerin her on kadından sekize yakınında ortaya çıktığı bilinmektedir. Şanslı olan kesim ne yazık ki çok az bayandır. Bu büyük oranda bize selülit probleminin çok yaygın olduğu ve beraberinde çok çare arandığını göstermektedir.

Selülit Oluşma Nedenleri

Selülit oluşma nedenleri; genler, hormonlar, yaşlanma, vücuttaki fazla yağlanma, dengesiz beslenme ve birtakım kötü alışkanlıklardır. Selülit probleminin kadınlarda erkeklere nazaran sık görülmesinin sebebi; kadın vücudunun erkeklerden yağ tutmaya daha fazla müsait olması, yağ dokusunun bağ dokusunu ittirerek inişli çıkışlı bir görüntü yani selüliti oluşturmasıdır. Selülit görüntüsü bu sebeple portakal kabuğu gibi pütürlü yani istenen pürüzsüz bacak yüzdeki sivilce lekelerine benzer şekilde görünmektedir.

Selülitler İçin Kesin Çözüm Yolları Nelerdir?

Selülitler her bayanda şişman zayıf, ünlü ünsüz demeden oluşabilir. Selülitlerinin oluşması dikkate alınarak bize çözüm yolları bir ışık tutmaktadır. Selülitler kolajen liflerde meydana gelir ve bu bölgeyi güçlendirmek bu probleme en iyi çözüm yolu sunacaktır. Ayrıca biriken vücutta fazla yağların yok edilmesi ya da oluşumunun engellenmesi etkili bir çözüm yolu sağlayacaktır. Doğada her hastalık şifasının bitkisel yollarla sağlandığı bilindiğinden bitkisel yollar en güzel çözüm yolu olacaktır. Doğal yollardan şaşmamak kimyasal ilaçların birçok yan etkilerini engellemek ile selülite en kesin çözüm yolları sunacaktır.

Selülit Oluşumunun Engellenmesi İçin Hangi Ürünler Tüketilmelidir?

Üç beyazdan her daim uzak durmakla beraber; kolajen lifleri güçlendirecek, yağların erimesi ve yok olmasına yardımcı olacak bitkisel ürünler tercih edilmelidir. Selülitler için tavsiye edilen ürünler keten tohumu, kırmızıbiber, C vitamini açısından zengin meyveler tüketilmesi önerilmektedir. Bunların yanında kan dolaşımını hızlandırarak metabolizmayı hızlandıran; soğan, sarımsak, tarçın gibi besinlerin tüketilmesi faydalıdır. Yağların yakılması için ise en önemli besinlerin başında greyfurt gelmektedir. Greyfurt sabah aç karna tüketildiği takdirde etkili bir yağ yakımı gerçekleşecektir. Son dönemlerde yapılan bazı araştırmalar karnabahar bitkisinde yağları eritmeye yardımcı olduğunu kanıtlamaktadır. Yapılan araştırmalarda kanıtlanmış yağları eriten bitkileri kullanmak ve denemek, her beden kendine özgü bir yapıya sahip olduğu bilindiğinden selülite en iyi çözümü kendimizin bulmasını sağlayacaktır.

Selülitlerin Yok Olması İçin Hangi Sporlar Yapılmalıdır?

Spor sağlıklı bir cildin olmazsa olmazlarındandır. Hareket etmek metabolizmayı hızlandıracak, kan dolaşımını hızlandırıp yağların yakımı artıracaktır. Bu sebeple selülitler için çok gerekli olmakla beraber; yüzme, koşu ve tempolu yürüyüş en etkili çözümü sağlayacaktır. Hareketsiz bir yaşam selülitlerin artmasını tetikleyecek yok olmasını sağlamayacaktır. Günde en az bir saat yapılan tempolu yürüyüş bacakların sıklaşmasını sağlayacak, deri yoluyla toksik maddelerin atılmasına yardımcı olacak, selülitlerin azalmasına yardımcı olacaktır. Selülitler için en etkili çözüm bitkisel olan faydalı besinleri tüketmek ile birlikte spor programlarını da aksatmamaktır.

Rate article
Add a comment