Sivilceden Kurtulma Yöntemleri

sivilceden kurtulma yolları nelerdir Sağlık

Sivilce ve akne herkesin canını sıkan ve en yaygın cilt hastalıklarındandır. Sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkarken fark ettiğimiz sivilce veya kızarıklıklar herkesin canını sıkmak ve şaşkınlıkla karşılarız. Kimi insanlar onlarca para ödeyip bu sivilcelerden kurtulmak isterken, kimileri ise evlerinde basit ve doğal yöntemlerle geçirmeye çalışmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları şu şekildedir;

indir (2)Aspirin; İçerisinde bulunan anti-enflamatuar özelliğinden ötürü aknede azalmasına yardımcı olur. Her zaman evimizde bulunan bu ürünü rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kullanım şekli şöyledir; Aspirini üç kaşık suda iyice eriterek yumuşak bir karışım elde edin. Elde ettiğiniz bu karışımı sivilceli olan bölgeye uygulayın.

Deniz; İmkânınız oldukça yaz aylarında denize gitmeye çalışın. Deniz suyu tuzlu olduğundan ötürü cildinizdeki sivilceleri yakar ve yumuşatır hızlıca geçmesini sağlamaktadır. Deniz sonrası nemlendirici krem kullanarak cildinizi dinlendirebilirsiniz.

Aloe Vera; Evinizde kolayca bulundurabileceğiniz Aleo Vera size ve cildinize çok büyük katkı sağlar. Kullanıldığında ciltte rahatlama, kendinizi harika hissetme imkânı verir. Ayrıca kızarıklığı ve ciltte bulunan fazla yağı alarak yağ dengenizi korur.

Diş Macunu; Herkesin evinde bulunan bu ürün büyük kurtarıcınızdır. Cildinizde büyük ve dikkat çekici hale gelmiş sivilceniz varsa en etkili yöntem budur. İçinde bulunan Silica ile etkisi yüksek orandadır. Yatmadan önce sivilceli bölgeye yedirmenizde fayda var.

Sarımsak; İçerisinde bulunan yüksek oranda antioksidan sayesinde akne mücadelesinde etkili harika bir bitkidir. Özellikleri sayesinde hem sivilce sorununuza yardımcı olur hem de sağlık açısından faydası vardır.

Rate article
Add a comment