Telefonun Ekranı Çizildi Ne Yapabilirim?

Faydalı

Çağımızın vazgeçilmez bir parçası olan aksesuarlardan birisi de hiç kuşkusuz akıllı telefonlardır. Her yaş gurubundaki insanın yanında taşımış olduğu hatta küçüklerin bile yeni oyuncağı olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

Akıllı telefonlar pek çok firmanın da üretimi ile her bütçe için uygun olarak imal edildiğinden dolayı elde edilmesi son derece basittir.

Akıllı telefonların dikkat çekmesindeki en önemli etkenlerden birisi ekranlarının büyük olmasından dolayıdır. Ekranların büyük olması akıllı telefonları çekici hale getiren özelliklerden birisidir. Fakat satın alınan tabletler ve akıllı telefonların ekranlarının büyüdükçe risklerinin de büyümüş olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Çizilme problemi en çok şikâyet edilen sorunlar arasında yer alır ve çözümünün kolay bir şekilde yapılıp yapılmadığı ise tartışma konusudur.

Son derece yüksek fiyatlar ile elde ettiğimiz telefonların düşürülmesi ve aniden çarpma sorunlarıyla da telefonların görünür kısımlarının zarar görmesi mümkün haldedir. Fakat en önemli problem bizim aşırı dikkatsizliğimizdir. Bu dikkatsizliklerden dolayı tablet ve telefonlar çok çabuk aşınarak eski güzel görünümlerini kaybederler. Bu sorunlar da bizleri hem maddi olarak hem de manevi olarak olumsuz etkilemektedir. Belirttiğimiz gibi telefonlardaki problemler için birtakım uygulamalar geliştirilmiştir. Bunlardan bazıları tekrar tekrar yapılması lazım olan uygulamalardır, bazıları ise geçici yani telefonu tam olarak düzeltmeyen uygulamalar ve fazla zarar görmen ve az zarar gören telefonların problemini giderme özelliğinde olan formüllerdir. Bu formüller uygulandığı zaman çok fazla dikkatli olmanız gerektiğini belirtmemiz lazım. Altı maddede bu formüllerin kısaca yararlarından bahsetmeye çalışalım.

Karbonat İle Çizik giderme

En faydalı ve evlerinizde rahatça bulabileceğiniz karbonat çiziklerin giderilmesi için önemli bir görev üstlenmektedir.

İki ölçü karbonat ile su yöntemiyle krem derecesine gelen yöntemi telefonun zarar gören bölümüne sürün ve bir müddet bekletin faydalı olacağını sizler de göreceksiniz. Bir başka yöntem ise bitkisel yağlardır. Fakat bu yöntem kalıcı değildir geçici bir uygulamadır, fakat telefonunuzu şık gösterir.

Bebek Pudrası İle Çizik Giderme

Üçüncü yöntem, işlem uygulaması karbonat ile aynı olan bebek pudrası yöntemidir. Bu uygulama ile pozitif sonuçlar elde edebilirsiniz.

Çizik Giderme Pastası

Dördüncü yönteme gelirsek, telefonlar açısından üretilmesi yoksa da araçlar için üretimi bulunan çizikleri giderme özelliğine sahip pastalarıdır. Etkisi son derece yüksek olan bu pastalar en derin çizikleri hafifletir, en hafif olan çizikleri ise tamamen giderir. Bu ürüne araçlar için olan online satış sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Zımpara İle Çizik Giderme

Beşinci yöntem ise hem telefonların ekran bölümüne hem de arka tarafına faydası olacak zımpara kâğıdıdır. Kullanılması çok fazla tavsiye edilmeyen zımpara kâğıdı çiziklerin yok edilmesi için son derece faydalıdır. Ancak yanlış kullanıldığınız zaman öncekinden daha fazla çizik ve aşınmış bir duruma telefonunuzu getirebilirsiniz. Bundan da çok özenli ve narin bir şekilde kullanmanız kanısına varmalısınız.

Diş Macunu İle Çizik Giderme

Son yöntem ise diş macunudur. En basit ve en çabuk yoldan deneyebileceğiniz yöntem de diş macunudur. Diş fırçası yardımıyla da yapmanız mümkün olan bu düzeltme özelliğinde olan yöntemin çok etkili olmadığını da belirtmemiz lazım. Çünkü diş fırçası bile ekranın çizilmesine neden olabilir. Bundan dolayı banyoda anında bulabileceğiniz diş macununu yumuşak bir bez ya da pamuğa sürün. Tablet ile telefonunuzun üstüne uyguladığınız zaman etkili sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz. Zarar görmüş cihazların en önemli koruma yöntemi ise telefonların elbette ki çok dikkatli kullanılmasından geçer. Unutmamalıyız ki kıyafetlerimizde ki zarafetler çağımızda akıllı telefonların da vazgeçilemez bir parçası durumundadır. Bizlere ilk başta düşen telefonlara zarar vermemek buna rağmen yine de zarar görürlerse yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden yararlanmanızda fayda vardır.

Rate article
Add a comment