Uzun ve Hacimli Doğal Kirpikler

kirpiklere doğal bakım Kadın

Uzun ve dolgun kirpikler bir kadında yüz hatlarını ortaya çıkaran en önemli unsurlardan biridir. Hem çekici hem de hoş bir görüntüye sahip olmak isteyen kadınlar kirpiklerini uzatmak için birçok yöntem dener.

Daha uzun ve dolgun kirpikler için önerilen çeşitli yöntemlerden bazıları şunlardır:

1- Kadının Vazgeçilmezi Hint Yağı

İçerdiği besleyici formül ile kısa zamanda dolgun kirpiklerin oluşumuna yardımcı olacak ürünlerden birisi hint yağıdır. Dolgun kirpikler nasıl olur? Sorusuna en etkili çözüm yollarından biri olan hint yağının sahte olmamasına dikkat etmeliyiz. Hint yağını kullanmak için öncelikle kirpiklerimizin temiz olduğuna dikkat etmeliyiz. Kulak çöpü ya da temiz bir maskara çubuğu yardımıyla hint yağını kirpiklerinize sürün. Gece yatmadan önce yapacağınız bu uygulama sabaha kadar kirpiklerinizde duracaktır. Sabah uyandığınızda hemen kiripiklerinizi temizleyin. Bir ay süreyle hiç aksatmadan devam edin.

2- Besleyici İçeriğiyle Zeytin Yağı

Saç bakımında sıkça kullandığımız zeytin yağını kirpiklerimizin bakımı içinde kullanmak mümkündür. Dolgun kirpikler için bitkisel çözüm yollarından biri olan zeytinyağını uygulamak çok kolay. Hint yağını kullanırken uyguladığımız yöntemle zeytinyağını uygulayarak daha sağlıklı kirpiklere ulaşmak artık zor değil.

3- Yediklerimize Dikkat

Cildimize ve kendimize yapacağımız her bakımda yapacağımız uygulamalar dışında yediğimiz besinler çok önemlidir. Gerek saç bakımında gerekse cilt bakımında sağlıklı bir sonuç elde etmek için yediğimiz besinlere dikkat ederiz. Dolgun ve hacimli kirpiklere sahip olmak içinde yediklerimiz önemlidir. Bol su tüketerek sebzelere ağırlık vermeliyiz. Fast food yiyeceklerden kaçınarak vitamin ve protein açısından zengin besinler tüketmeliyiz.

4- Yeşil Çay

Hergün tüketilmesi önerilen yeşil çayı kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Demlediğiniz şekersiz yeşil çayı bir pamuk yardımı ile kirpiklerinize sürün. On beş dakika beklettikten sonra suyla temizleyin. Arındırıcı özelliği ile kirpikleriniz sağlıklı bir görünüm kazanacaktır.

5- Rimel Seçimi

Maskara alırken kirpik türünüze göre maskara almayı unutmayın. Peki dolgun kirpikler için hangi rimel tercih edilmelidir? Düz kirpikler için klasik fırça, kısa kirpikler için uzun etkisi verecek maskaralar tercih edilmelidir. Maskara seçerken markasının yanında kirpik türüne uygun fırça seçimine de bakılmaldır. Maskara sürmeden önce uygulayacağımız kirpik bazı daha etkili bir sonuç verecektir.

6- Kirpik Kıvırma Aletlerine Dikkat

Birçok yerde satılan ve etkili biz çözüm vadeden kirpik kıvırma aletleri kısa süreli sonuçlar verir. Maskara sürmeden önce uygulanan bu aletleri almak yerine doğal yöntemler ile uygulayacağımız formüller ve kaliteli maskaralar ile dolgun ve hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Rate article
Add a comment