Yumurta Sarısının Cilde Faydaları

Yumurta Sarısının Cilde Faydaları Faydalı

Zaman ilerledikçe cildimizin ihtiyaçları daha çok artmakta… Hava şartları, yaşın ilerlemesi, yorgunluk, hava kirliliği gibi birçok nedenden dolayı cildimiz bakıma ihtiyaç duyar. Saatlerinizi ve cebinizin boşalmasına neden olacak şekilde paralarınızı güzellik merkezlerine harcamak cildinize belli bir süre sonra çare olmayacaktır. Evde doğal yollarla cildinize bakım uygulayabilirsiniz.

Doğal Cilt Maskeleri

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli konu evinizde uygulamış olduğunuz tüm maskeler doğal olduğu için cildinizi kimyasallardan tamamen koruyor. Bu nedenle yapmış olduğunuz maskelerin faydası bir kat daha artmaktadır. Evde uygulayabileceğiniz en kolay ve en faydalı maskelerin başında yumurta sarısı maskesi geliyor.

Yumurta Sarısı Maskesinin Faydaları

Güzelliğinize güzellik katmanın en kolay yollarından bir tanesi yumurta sarısı ile uygulayabileceğiniz bir maskedir. Yumurta sarısı cilde faydaları nelerdir? Yapmış olduğunuz maskenin sonunca cildinizin gençleştiğini ve botoks yaptırmışçasına bir etki ile karşı karşıya geleceğinizi unutmayın. Maskenin içerisinde yer alan bal cilde uygulandığında cildin ihtiyacı olan nemi karşılar. Süt, içerisinde yüksek kalsiyum içerdiğinden dolayı ciltte sertleşmiş olan bölgeleri yumuşatarak cilt tonunun dengelenmesini sağlar. Tuz cilde peeling işlemi yapar. Yumurta sarısı, cildin ihtiyacı olduğu proteini cilde karşılar. Cildin sakinleşmesini sağlar. Son olarak da limon suyu cildin gerginleşmesini sağladığı gibi cildi mikroplardan da korur.

Maskenin Yapılışı

Yumurta sarısının yüze faydaları oldukça yüksektir. Bu tarifi uygularken tahta kaşıktan yardım almayı unutmamak gerekiyor. 1 adet yumurta sarısı, 1 miktar tuz, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı limon suyu… Elimizde olan tüm malzemelerden öncelikle yumurta ve limon suyunu çırparak iyice köpük kıvamına getirmeliyiz. Ardından bütün malzemeleri elimizde bulunan kaba dökerek iyi çırpmalıyız. Elde etmiş olduğumuz karışımı bir kat yüzümüze sürerek 10dk beklemeliyiz. Sonra bir kat daha sürerek 10dk beklemeliyiz. En son bir kat daha sürerek toplamda 30dk sonunda ılık su sonrasında soğuk su ile maskeyi temizlemeliyiz.

Kuru Ciltler İçin Uygulanan Maske Tarifi

Cildiniz diğer ciltlere oranla daha kuru bir yapıya sahipse uygulamanız gereken maskenin tarifinde biraz değişiklik yapmamız gerekecek. Tarifi uyguladığınız zaman cildinizin nemlendiğini fark edeceksiniz. Yumurta sarısı cilde protein sağladığı için yanındaki malzemelerle birlikte nemlendirici etkisi yaratır. 1 adet yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı lıght yoğurt, 1 çay kaşığı badem yağı ile 1 yemek kaşığı balı bir kapta karıştırdıktan sonra cildinize sürüp 15-20dk civarında bekletin. Arkasından ılık suyla durulayıp cildinizdeki farkı görebilirsiniz.

Ciltteki Sivilcelerin Yatışması İçin

Cildinizde belli bir süre geçmeyen sonrasında yerini lekelere bırakan sivilcelerden kurtulmak istemez misiniz? Cildinizde oluşan sivilceler yok olurken cildiniz sıkılaşabilir. Bir kase alın elinize içerisine 1 yumurta sarısı, ¼ avokado (yoksa muzda kullanabiliriz) ve 1 yemek kaşığı balı karıştırdıktan sonra parmaklarımızdan yardım alarak yüzümüze ve boynumuza uygulayalım. 15-20dk sonra soğuk su ile maskeyi temizleyelim. Ardından nemlendirici sürebiliriz. Yumurta sarısının saça faydaları da en az ciltteki faydaları kadar mükemmeldir.

Rate article
Add a comment